ΠΟΛΟ

Champions League: Έχασε την πρώτη ευκαιρία η Βουλιαγμένη

Ηττήθηκε από τη Γιαντράν με 8-7, αλλά ελπίζει για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο

Η Βουλιαγμένη ήθελε να εξασφαλίσει από σήμερα την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, όμως δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη κόντρα στη γηπεδούχο Γιαντράν Χέρτσεγκ Νόβι, με την  ομάδα του Μαυροβούνιο να υπερισχύει με 8-7.

Η Βουλιαγμένη γνώρισε την πρώτη ήττα στον όμιλο του Χέρτσεγκ Νόβι, σε δύο παιχνίδια, όμως το μεσημέρι της Κυριακής (30/9, 12:00) με νίκη επί της ρουμανικής Κορόνα Σπορτούλ, φθάνει στην πρόκριση.

Κόντρα στη Γιαντράν, η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με 3-2 στο πρώτο ημίχρονο, όμως η κακή αμυντική συμπεριφορά στο 3ο οκτάλεπτο, έδωσε την ευκαιρία στη γηπεδούχο ομάδα να προσπέρασε με 7-5.

Στην τελευταία περίοδο η Βουλιαγμένη με γκολ των Μπάσιτς (7:00) και Τίγκα (5:15) ισοφάρισε 7-7, όμως η Γιαντράν έφθασε στο τελικό 8-7, με γκολ από τον Πόπαντιτς, 1:19 πριν από το τέλος.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι του ομίλου η ρωσική Σίντεζ Καζάν νίκησε τη ρουμανική Κορόνο Σπορτούλ με 13-8.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-1, 5-2, 1-2

Γιαντράν: Πόπαντιτς 3, Αβέρκα 1, Σπάιτς 2, Ντράγκαν Ντράσκοβιτς 2

Βουλιαγμένη (Χρβόγιε Κόλιανιν): Χρύσανθος, Μπάσιτς 2, Καλογερόπουλος, Γκιουβέτσης 1, Κουρούβανης Ν., Γούβης, Χρ. Αφρουδάκης 2, Μπούχα 1, Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 1, Σολανάκης, Κουρούβανης Δ.

Ο Ζερδεβάς συνεχίζει με ΑΣΕΑΔ

Ιστορική νίκη για τον Υδραϊκό στο Euro Cup

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Έχασε την πρώτη ευκαιρία η Βουλιαγμένη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.