ΠΟΛΟ

Εθνική Ανδρών: Εύκολα τη Γαλλία

Η Εθνική Ανδρών πόλο ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Γαλλίας με 12-3 στον αγώνα που έγινε στο Ντέμπρετσεν της Ουγγαρίας. Η Εθνική Ανδρών μετά από το αρκετούς μήνες απραξίας έπεσε ξανά στην πισίνα για τους αγώνες της προκριματικής φάσης του εφετινού World Leaque. Το Σάββατο (9/1, 21:00) οι Έλληνες διεθνής κόντρα στην Ισπανία θα διεκδικήσει την πρόκριση...

Η Εθνική Ανδρών πόλο ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Γαλλίας με 12-3 στον αγώνα που έγινε στο Ντέμπρετσεν της Ουγγαρίας.

Η Εθνική Ανδρών μετά από το αρκετούς μήνες απραξίας έπεσε ξανά στην πισίνα για τους αγώνες της προκριματικής φάσης του εφετινού World Leaque.

Το Σάββατο (9/1, 21:00) οι Έλληνες διεθνής κόντρα στην Ισπανία θα διεκδικήσει την πρόκριση στην τελική φάση της διοργάνωσης, που θα γίνει στην Τιφλίδα (προκρίνονται οι τρεις πρώτες ομάδες).

Το συγκρότημα του Θοδωρή Βλάχου ήταν εμφανώς ανώτερο και κυριάρχησε από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης όταν και προηγήθηκε με 3-1 στην πρώτη περίοδο και με 7-3 στο ημίχρονο.

Η διαφορά εκτοξεύτηκε (10-3) στα 7 γκολ στο τέλος της τρίτης περιόδου και οι Έλληνες έδειξαν ότι ο αγώνας απέναντι στους Γάλλους ήταν μια «καλή προπόνηση» για τα σπουδαία παιχνίδια που θα ακολουθήσουν το Σαββατοκύριακο. Είναι χαρακτηριστικό πως, η Εθνική μας, δεν δέχτηκε γκολ για δύο ολόκληρα 8λεπτα (3ο και 4ο), μετά το τρίτο γκολ των Γάλλων στο 0.02” της δεύτερης περιόδου.

Η Ισπανία, αυριανή αντίπαλος της Εθνικής μας ομάδας, στον αγώνα που προηγήθηκε, νίκησε 18-17 τη Σερβία στα πέναλτι (8-8 η κανονική διάρκεια).

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-2, 3-0, 2-0

Η Εθνική μας ομάδα παρατάχθηκε με την ακόλουθη 13άδα: Ζερδεβάς, Γενηδουνιάς, Σκουμπάκης, Καπότσης, Φουντούλης 3, Παπαναστασίου 1, Δερβίσης, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Μουρίκης 3, Κολόμβος 2, Γκιουβέτσης, Βλαχόπουλος, Γαλανίδης.

Τα γκολ των Γάλλων πέτυχαν οι: Βανπεπερστρά, Βερνό, Μαρζουκί.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εθνική Ανδρών: Εύκολα τη Γαλλία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.