ΠΟΛΟ

Η Γλυφάδα «τσίμπησε» βαθμό από την Βουλιαγμένη

Ισόπαλο 6-6 το ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής στην Α1 πόλο ανδρών

Μέσα από τα χέρια της έχασε τη νίκη η Βουλιαγμένη, καθώς η Γλυφάδα με εντυπωσιακή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (6-6).

Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν ισόπαλες 3-3 την πρώτη περίοδο, όμως, η Βουλιαγμένη κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη 6-4, με ένα σερί 3-0 από τα μισά του δεύτερου οκταλέπτου και μετά.

Ωστόσο, στην διάρκεια του δευτέρου μέρους, δεν κατάφεραν να σκοράρουν καθόλου! Η Βουλιαγμένη δε μπορούσε να σκοράρει ούτε στον παίκτη παραπάνω και η Γλυφάδα στην τέταρτη περίοδο (η τρίτη έληξε χωρίς τέρματα) κατάφερε να σκοράρει με τους Τρας και Γιαννόπουλο, για να κάνει το 6-6!

Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Γαβαλάς έκανε διπλή απόκρουση και κράτησε τον βαθμό για την ομάδα της Γλυφάδας:

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 3-1, 0-0, 0-2

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Καλογερόπουλος 1, Γκιουβέτσης 2, Μπούχα 1, Τίγκας 2.

ΓΛΥΦΑΔΑ: Τρας 2, Παπασηφάκης 1, Φωτόπουλος 1, Γιαννόπουλος 1, Χατζηγούλας 1.

Α1 Πόλο ανδρών: Προπόνηση πριν τη Σπαντάου για Ολυμπιακό

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η Γλυφάδα «τσίμπησε» βαθμό από την Βουλιαγμένη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.