ΠΟΛΟ

Κέρδισε και τερμάτισε τρίτη η Χίος

Επικράτησε 8-4 του Υδραϊκού

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η χρονιά για την Χίο στην Α1 Πόλο των ανδρών. Οι Χιώτες επικράτησαν ξανά του Υδραϊκού με 8-4 στον Άλιμο και έτσι κατέκτησαν την 3η θέση στο πρωτάθλημα!

Η ομάδα της Χίου μπήκε από την αρχή δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 2-0 στην πρώτη περίοδο, με το ημίχρονο να κλείνει στο υπέρ τους 3-2. Η ομάδα της Ύδρας κράτησε κοντά το σκορ μέχρι και το 3-4 εις βάρος της, αλλά εκεί οι παίκτες της ομάδας του Μιχάλη Λαζαρίδη ξέφυγαν στο σκορ και πήραν την νίκη, ολοκληρώνοντας ιδανικά την χρονιά.

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-1, 2-3, 1-2.

Υδραϊκός (Κραβαρίτης): Χατζηκυριακάκης 1, Βιτέλλας 1, Μπλάνης 1, Αλαμάνας 1

Χίος (Λαζαρίδης): Ρουστάμοφ 3, Καλογεράκος 2, Μιμίδης 1, Καζάζης 1, Πέττας 1

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κέρδισε και τερμάτισε τρίτη η Χίος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.