ΠΟΛΟ

Κίνεφ – Βουλιαγμένη 11-10: Ελπίζει σε πρόκριση!

Μεγάλη εμφάνιση και ήττα σε λεπτομέρειες, απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης!

Μεγάλη εμφάνιση έκανε η Βουλιαγμένη που όχι μόνο κοίταξε στα ίσια την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Κίνεφ, αλλά λίγο έλειψε να την κερδίσει!

Στο τέλος του αγώνα, η ομάδα του Λαιμού ηττήθηκε με 11-10 από την Ρωσική υπερ-ομάδα, στο πρώτο ματς για τα προημιτελικά της Ευρωλίγκας και πλέον ελπίζει βάσιμα για πρόκριση στα ημιτελικά!

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου ήταν εντυπωσιακή στην πρώτη περίοδο, όπου προηγήθηκε με 5-3, έχοντας πρωταγωνίστριες τις Ρις και Χαραλαμπίδη. Σε όλο το ματς κρατήθηκε οριακά μπροστά στο γκολ, αλλά στην τελευταία περίοδο έχασε το ματς με τις Ρωσίδες να κάνουν επί μέρους σκορ 2-0 και να κερδίζουν με 11-10.

Το ένα γκολ διαφορά βεβαίως ανατρέπεται στην ρεβάνς που θα γίνει στις 9 Μαρτίου, όπου αν τα καταφέρει η Βουλιαγμένη, θα πρόκειται για μια τεράστια επιτυχία, απέναντι στην κορυφαία ομάδα της Ευρώπης τα τελευταία δύο χρόνια.

Τα οκτάλεπτα: 3-5, 2-1, 4-4, 2-0

ΚΙΝΕΦ: Ζούμπκοβα 3, Σιμάνοβιτς 4, Ντιατσένκο 1, Κρίμερ 2, Ιβάνοβα 1.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Χαραλαμπίδη 4, Χυδηριώτη 1, Ελληνιάδη 1, Ξενάκη 1, Τζόρνταν Ρις 3.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κίνεφ – Βουλιαγμένη 11-10: Ελπίζει σε πρόκριση!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.