ΠΟΛΟ

Πανιώνιος: Σημαντική νίκη στην επάνοδό του!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος στην επάνοδό του στη μεγάλη κατηγορία καθώς επικράτησε με σκορ 11-8 του Παλαιού Φαλήρου στην πρεμιέρα.

Με σπουδαία νίκη 11-8 επί του Παλαιού Φαλήρου επανήλθε ο Πανιώνιος στα «σαλόνια» της Α1 Ανδρών στον πόλο. Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 1ης αγωνιστικής του 34ου πρωταθλήματος οι «κυανέρυθροι» έδειξαν χαρακτήρα και πήραν ματς στις λεπτομέρειες!

Πρώτοι σκόρερ για τον Πανιώνιο ο Αλεξίου με 4 γκολ και ο Σπούνερ με 3 ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων ο Τρούλος ήταν εξαιρετικός με 5. Δεν είχε όμως άξιους συμπαραστάτες.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Πόλο Ανδρών: Πρεμιέρα με συνάντηση «αιωνίων»

Οι Φαληριώτες πέτυχαν το πρώτο γκολ της σεζόν με τον κορυφαίο σκόρερ του Τρούλο (5 γκολ) , αλλά στη συνέχεια ο Πανιώνιος πήρε τα ηνία και προηγήθηκε με 3-1 και 5-2. Στη συνέχεια, όμως, η ομάδα του Λοράντου μείωσε στο ένα γκολ (5-4) στο φινάλε του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν τη διαφορά στο ένα γκλολ μέχρι και το 9-8, αλλά το συγκρότημα του Δήμου βρήκε τους τρόπους στο φινάλε και πέτυχε δυο αναπάντητα γκολ με τους Καζάζη και Σπούνερ έφτασε στη νίκη με το τελικό 11-8. Για το Φάληρο, κορυφαίο σκόρερ οι Αλεξίου (4) και Σπούνερ (3).

Πανιώνιος – Παλαιό Φάληρο 11-8

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 3-2, 3-2.

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Φλέγκας, Καζάζης 2, Γεωργακόπουλος, Σπούνερ 3, Δημακόπουλος, Καρακάσης, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος Δ., Αλεξίου 4, Γαβαλάς Σπ., Βέκκος, Δήμου Δ. 2, Στάθας, Δούκας, Μπουζαλάς.

Παλαιό Φάληρο (Τεό Λοράντος): Χαϊδόπουλος, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής 2, Αθυμαρίτης, Δίπλαρος, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος, Κοπελιάδης, Τρούλος 5, Ντε Σόουζα, Γαβαλάς Ι., Μητράκης, Κουρμελές, Κοντονής Ν.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πανιώνιος: Σημαντική νίκη στην επάνοδό του!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.