menu

Πόλο Α1 Ανδρών: Επιστροφή μετά από 4 μήνες


Βασίλης Μπαντής

Πόλο Α1 Ανδρών: Επιστροφή μετά από 4 μήνες


Πόλο: Επιστροφή στη δράση στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής.

Πόλο: Μετά από 4 μήνες ξεκινά και πάλι το πρωτάθλημα Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής. Η ΚΟΕ ενημέρωσε σχετικά για την επανέναρξη σε Α1 ανδρών και γυναικών.

Οι αγώνες πραγματοποιούνται φυσικά χωρίς θεατές και με βάση το Υγειονομικό Πρωτόκολλο. Αναβλήθηκε το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Υδραϊκό και θα πραγματοποιηθεί στις 8/3.

Θυμηθείτε τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής 

Αναλυτικά το πρόγραμμα (3/3) της 6ης αγωνιστικής:

Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

(Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Ποσειδώνιο 14.00 ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ

(Άγις Καρούλης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής Νίκος Αργυρός

Εθνικό Χανίων 16.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

(Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Δημοτικό Νέας Σμύρνης 19.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ

(Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Δημοτικό Περιστερίου 20.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Εθνικό Πειραιά 20.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

(Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Κυριακή, 7/3 (5η αγωνιστική, εξ αναβολής)

Εθνικό Βόλου 14.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΟΚ

(Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Δευτέρα, 8/3

Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

(Γιώργος Κραβαρίτης, Φάνης Ποσποτίκης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βουλιαγμένη 15

2. ΓΣ Περιστερίου 13

3. Ολυμπιακός 12

4. Υδραϊκός 12

5. Απόλλων Σμύρνης 9

6. ΝΟ Χανίων 9

7. Πανιώνιος 6

8. ΝΟ Χίου 6

9. ΠΑΟΚ 4

10. ΑΕΚ 4

11. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

12. Εθνικός 3

13. ΟΥΚ Βόλου 3

14. Παλαιό Φάληρο 1

Επόμενη αγωνιστική (6/3):

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΠΑΟΚ, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Περιστερίου, Απόλλων Σμύρνης – Πανιώνιος, ΑΕΚ – Υδραϊκός, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων (9/3), Ολυμπιακός – Εθνικός (αναβάλλεται).

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

16 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 15 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Στίβενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 14 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), Παπασηφάκης (Υδραϊκός), 13 Χονδροκούκης (Εθνικός), Φώσκολος (Υδραϊκός), 12 Μπλάνης (Υδραϊκός), 11 Ραντόγεβιτς ( ΠΑΟΚ), 10 Δήμου Δ. (Πανιώνιος), Σολανάκης (Απόλλων Σμ.), Χρυσοσπάθης (Ολυμπιακός).

Εγγραφείτε στο Ειδήσεις, νέα, παρασκήνια από το Sportime μέσα από το Google news

Sportime Extras