ΠΟΛΟ

Στο… παρά πέντε η Χίος

Με γκολ του Καζάζη 5 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, ο ΝΟ Χίου πήρε τη νίκη με 10-9 απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης και έκανε το 1-0 στις νίκες, για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό με την ομάδα του Γιάννη Κατρουζανάκη να παίρνει προβάδισμα στο πρώτο οκτάλεπτο (2-3) και του...

Με γκολ του Καζάζη 5 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, ο ΝΟ Χίου πήρε τη νίκη με 10-9 απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης και έκανε το 1-0 στις νίκες, για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό με την ομάδα του Γιάννη Κατρουζανάκη να παίρνει προβάδισμα στο πρώτο οκτάλεπτο (2-3) και του Χιώτες να ανατρέπουν το σκορ με 5-4 στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Απόλλωνας ισοφάρισε και προηγήθηκε με 6-7 στο τέλος της τρίτης περιόδου.
Η αναμέτρηση συνέχισε να κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον και με τις δύο ομάδες ισόπαλες (9-9) 1 περίπου λεπτό πριν το τέλος, όλα έδειχναν πως το φινάλε θα είναι εκπληκτικό. Όμως ο Καζάζης λίγο πριν την λήξη του αγώνα (5″) σκόραρε δίνοντας την νίκη στους γηπεδούχους.
Επτά τέρματα για τον Απόλλωνα πέτυχε ο Μοσκώφ.

ΝΟ ΧΙΟΥ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10-9
Οκτάλεπτα: 2-3, 3-1, 1-3, 4-2

ΝΟ Χίου (Μιχάλης Λαζαρίδης): Καραμπέτσος, Μιμίδης 2, Ρουστάμοφ 2, Τεσάνοβιτς 1, Καλαργυρός 1, Καρακάσης, Κανδιόγλου, Πανταζόπουλος, Παπούκας 2, Μόκκας, Καλογεράκος, Πέττας, Αϊβαλιώτης, Μαρουλάς, Καζάζης 2

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Μητρόπουλος, Φωκάς, Μοσκώφ 7, Καλιοράκης, Παπαδόπουλος, Λέκιτς 2, Παπάκος, Δερμιτζάκης Δ., Δερμιτζάκης Χ., Καστανάκης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Στο… παρά πέντε η Χίος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.