ΠΟΛΟ

Βουλιαγμένη – Απόλλων Σμύρνης 8-7: Στον τελικό η Βουλιαγμένη!

Με έναν αγχωτικό τρόπο, η Βουλιαγμένη κέρδισε με 8-7 τον Απόλλωνα Σμύρνης και έκανε το 2-1 στη σειρά, παίρνοντας το εισιτήριο για τους τελικούς στην Α1 πόλο ανδρών!

Η Βουλιαγμένη ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 3-0 στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου. Η ομάδα του Απόλλωνα αντέδρασε και έκανε με την σειρά της ένα σερί 3-0 και ισοφάρισε.

Ωστόσο, πήγε στο ημίχρονο με το εις βάρος της 5-3, χάρη σε γκολ των Γκιουβέτση και Γούβη. Στην τρίτη περίοδο το ματς έγινε… ροντέο. Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με 8-4, χάρη σε τρία γρήγορα γκολ, αλλά με ένα νέο σερί 3-0, η ομάδα του Απόλλωνα μείωσε σε 8-7 και η πρόκριση θα παιζόταν στο τελευταίο οκτάλεπτο.

Εκεί οι δύο ομάδες ήταν πολύ νευρικές στην επίθεση. Καμία δεν κατάφερε να σκοράρει και ο Απόλλωνας πήρε την τελευταία επίθεση με παίκτη παραπάνω. Όμως ο Γραμματικός αστόχησε και η Βουλιαγμένη πέρασε στον τελικό.

Στους τελικούς η ομάδα της Βουλιαγμένης θα συναντήσει με μειονέκτημα έδρας τον Ολυμπιακό.

Οι «ερυθρόλευκοι» προκρίθηκαν με 2-0 νίκες επί του Εθνικού.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-3, 3-4, 0-0

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Αφρουδάκης 2, Γκιουβέτσης 2, Γούβης 1, Μπούχα 2, Τίγκας 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.: Μοσκόφ 3, Αλαμάνος 1, Δερμιτζάκης Δ. 1, Ραμίρεζ 1, Παπαδόπουλος 1.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βουλιαγμένη – Απόλλων Σμύρνης 8-7: Στον τελικό η Βουλιαγμένη!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.