ΠΟΛΟ

Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός 8-10: «Ερυθρόλευκο» προβάδισμα στον «εμφύλιο»

Οι γυναίκες του Ολυμπιακού επικράτησαν στα προημιτελικά της Len Euroleague...

Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός 8-10: Αποφασιστικό βημα για την πρόκριση στο Final-4 της Len Euroleague Γυναικών έκανε ο Ολυμπιακός, καθώς πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ΝΟ Βουλιαγμένης με 10-8, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για την προημιτελική φάση που έγινε στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου (έδρα του ΝΟΒ).

Τα κορίτσια της Αλεξίας Καμμένου πήραν το προβάδισμα στο ξεκίνημα του αγώνα το οποίο διατήρησαν έως το ημίχρονο (5-4). Στην τρίτη περίοδο, οι «ερυθρόλευκες» κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν σε 5-5, ενώ προσπέρασαν τον ΝΟΒ με 7-6. Στο τέταρτο οκτάλεπτο, η ομάδα του Χάρη Παυλίδη διατήρησε τα ηνία του αγώνα και πήρε πολύ σημαντική νίκη με 10-8. Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Κρίστμας με 4 τέρματα.

Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός 8-10

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 1-3, 2-3

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Α1 Ανδρών: Με ανατροπή τον ΠΑΟΚ ο Παναθηναϊκός

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κοτσιώνη, Πρωτοπαπά 2, Τσιμάρα, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου 1, Ξενάκη, Νίνου 2, Πάτρα Μ. 1, Κώτσια, Διαμαντοπούλου Β., Κοντονή 1, Καλαϊτζή, Μαυρωτά.

Ολυμπιακος (Χάρης Παυλίδης): Χ. Διαμαντοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 2, Μπενέκου, Ελευθεριάδου, Κρίστμας 4, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 1, Μ. Πλευρίτου 1, Κανετίδου, Β. Πλευρίτου 1, Τσουκαλά, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου.

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός 8-10: «Ερυθρόλευκο» προβάδισμα στον «εμφύλιο»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.