ΣΤΙΒΟΣ

100 μέτρα Παίδων Τελικός: Στο ίδιο επίπεδο με το πρωί, νικητής ο Ογουόμπε!

Ο Τζερμάια Ογουόμπε ήταν αυτός που ξεχώρισε στα 100 μέτρα παίδων με επίδοση 11.12 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 στην Λάρισα. Ο Τζρεμάια Ογουόμπε, έκανε μια παρόμοια κούρσα με αυτήν των προκριματικών το πρωί(το πρωί έκανε 11.07). Έτσι, κατάφερε να κερδίσει την σειρά του, αλλά εκτός από την σειρά του κέρδισε και όλους τους άλλους. Αφού,...

Ο Τζερμάια Ογουόμπε ήταν αυτός που ξεχώρισε στα 100 μέτρα παίδων με επίδοση 11.12 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 στην Λάρισα.

Ο Τζρεμάια Ογουόμπε, έκανε μια παρόμοια κούρσα με αυτήν των προκριματικών το πρωί(το πρωί έκανε 11.07). Έτσι, κατάφερε να κερδίσει την σειρά του, αλλά εκτός από την σειρά του κέρδισε και όλους τους άλλους. Αφού, ο χρόνος του ήταν ο καλύτερος από όλους τους αντιπάλους του. Ο Ογουόμπε, με αυτόν τον τρόπο στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία κάτω των 18 ετών για το 2020. Δεύτερος ήταν ο Αντώνης Τζιαμπίρης με 11.20 και το βάθρο συμπλήρωσε ο Βασίλης Βόμπος με 11.26.

Τα αποτελέσματα:

ΑΝΔΡΏΝ 100 ΜΈΤΡΑ (ΑΝΔΡΩΝ (Κ18)) RESULTS

100 μέτρα Παίδων Τελικός

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «100 μέτρα Παίδων Τελικός: Στο ίδιο επίπεδο με το πρωί, νικητής ο Ογουόμπε!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.