ΣΤΙΒΟΣ

36ος Μαραθώνιος Αθήνας: Πρώτος ο Κενυάτης Μπρίμιν Μισόι – Τα αποτελέσματα (Pics)

Ο 36ος Μαραθώνιος της Αθήνας φτάνει στο τέλος του και οι πρώτοι δρομείς έχουν ήδη τερματίσει την αυθεντική διαδρομή. Κενυάτης ο πρώτος, από την Αιθιοπία ο δεύτερος και ο τρίτος αθλητής. Την πρώτη θέση στον 36ο αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας κατέλαβε ο Κενυάτης, Μπρίμιν Κιπκορίρ Μισόι, πραγματοποιώντας την διαδρομή σε χρόνο 2 ωρών 10 λεπτών...

Ο 36ος Μαραθώνιος της Αθήνας φτάνει στο τέλος του και οι πρώτοι δρομείς έχουν ήδη τερματίσει την αυθεντική διαδρομή. Κενυάτης ο πρώτος, από την Αιθιοπία ο δεύτερος και ο τρίτος αθλητής.

Την πρώτη θέση στον 36ο αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας κατέλαβε ο Κενυάτης, Μπρίμιν Κιπκορίρ Μισόι, πραγματοποιώντας την διαδρομή σε χρόνο 2 ωρών 10 λεπτών και 55 δευτερολέπτων. Δεύτερος τερμάτισε ο Τιρουνέ Γουορκνέ Τεσφά από την Αιθιοπία, με χρόνο 2 ώρες 12 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα, ενώ την τρίτη θέση κατέκτησε ο επίσης Αιθίοπας, Γκερεμέ Μενγκίστ Αζμεράου με χρόνο 2 ώρες 13 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα.

Ο Κώστας Γκελαούζος ο πρώτος Έλληνας με ατομικό ρεκόρ!

Τάσης και Πριβιλέτζιο νικητές στα 10χλμ

Ακολούθησαν με τη σειρά στην τέταρτη θέση ο Μπαρτιλόλ Άλεξ Κιπκορίρ με χρόνο 2 ώρες 15 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα, στην πεμπτη θέση ο Τσεπκόνι Μπερνάρτ Τσερουιγιότ με χρόνο 2 ώρες 15 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα, και στην έκτη θέση ο Τσεσακίτ Άλεξ με χρόνο 2 ώρες 19 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα.