ΣΤΙΒΟΣ

Έκτος ο Αναστασάκης στην Οσάκα

Ο πρωταθλητής της σφυροβολίας είχε καλύτερη βολή στα 73,80μ.

Στο διεθνές μίτινγκ στίβου στην Οσάκα αγωνίστηκε ο Μιχάλης Αναστασάκης. Ο πρωταθλητής της σφυροβολίας δεν έβγαλε την μεγάλη βολή που ήθελε στον αγώνα, αλλά κατέκτησε την έκτη θέση με 73,80μ., σε έναν αγώνα με αρκετά μεγάλα ονόματα.

Ο Πάβελ Φάτζεκ από την Πολωνία ήταν ο νικητής με βολή στα 78,51μ., ενώ στα 100 μέτρα ο Τζάστιν Γκάτλιν επέστρεψε στις νίκες με χρόνο 10.06. Σπουδαία κούρσα έκανε όμως ο Ισαάκ Μακουάλα στα 200 μέτρα όπου κέρδισε με χρόνο 19.96.

Σε άλλους αγώνες που έγιναν στο Κίνγκστον, η Έσε Μπρούμε στο μήκος έκανε μεγάλη επίδοση με άλμα στα 6,82μ., ενώ από τα σπριντ ξεχώρισε η Ιλέιν Τόμπσον με 11.06 στα 100μ., η Σέρικα Τζάκσον με 22.55 στα 200μ. και ο Τι Τζέι Χολμς στα 400μ. εμπ., με χρόνο 48.67.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έκτος ο Αναστασάκης στην Οσάκα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.