Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων και η 1η κατηγορία διεξάγεται το Σαββατοκύριακο στο Κλουζ Ναπόκα  με τη συμμετοχή της Εθνικής Ομάδας.

Πρόγραμμα & ελληνικές συμμετοχές (1η ημέρα)

17:00 Σφυροβολία (Α) 1-3 Χρήστος Φραντζεσκάκης

17:05 Επί κοντώ (Γ) Κλαούντια- Ελένη Πόλακ

17:55 Σφυροβολία (Α) 4

18:00 Τριπλούν (Γ) Σπυριδούλα Καρύδη 1-3

18:05 400μ. εμπόδια (Α) Κώστας Νάκος 1

18:10 Ύψος (Α)

18:20 400μ. εμπόδια (Γ) Δήμητρα Γναφάκη 1

18:35 100μ. (Γ) Ραφαέλα Σπανουδάκη 1

18:45 Δισκοβολία (Γ) Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου 1-3

18:45 100μ. (Α) Γιάννης Νυφαντόπουλος 1

18:55 Τριπλούν (Γ) 4

19:02 800μ. (Γ) Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη 1

19:20 1.500μ. (Α) Χρήστος Παπούλιας 1

19:30 400μ. (Γ) Ειρήνη Βασιλείου 1

19:40 Δισκοβολία (Γ) 4

19:40 Μήκος (Α) Μίλτος Τεντόγλου 1-3

19:47 400μ. (Α) Μιχάλης Παππάς 1

20:02 3.000μ. στιπλ (Γ) Ισαβέλλα Κοτσαχείλη 1

20:20 5.000μ. (Α) Μάριος Αναγνώστου 1

20:25 Ακοντισμός (Γ) Ελίνα Τζένγκο 1-3

20:27 Σφαιροβολία (Α) 1-3

20:35 Μήκος (Α) 4

20:45 3.000μ. (Γ) 1

21:05 4×100μ. (Γ) Σπανουδάκη, Δαλάκα, Γάτου, Εμμανουηλίδου 1

21:15 Σφαιροβολία (Α) 4

21:20 Ακοντισμός (Γ) 4

21:27 4×100μ. (Α) Ζήκος, Βοσκόπουλος, Τριβυζάς, Νυφαντόπουλος 1

Πρόγραμμα & και ελληνικές συμμετοχές (2η ημέρα)

16:00 Σφυροβολία (Γ) Σταματία Σκαρβέλη 1-3

16:10 Επί κοντώ (Α) Εμμανουήλ Καραλής

16:55 Σφυροβολία (Γ) 4

17:00 Τριπλούν (Α) Δημήτρης Τσιάμης 1-3

17:05 Ύψος (Γ) Τατιάνα Γκούσιν

17:15 110μ. εμπόδια (Α) Κώστας Δουβαλίδης 1

17:35 100μ. εμπόδια (Γ) Ελισάβετ Πεσιρίδου 1

17:45 Δισκοβολία (Α) Ιάσονας Θανόπουλος 1-3

17:47 Τριπλούν (Α) 4

17:55 800μ. (Α) Χρήστος Κοτίτσας 1

18:10 1.500μ. (Γ) Ανθή- Κοραΐνη Κυριακοπούλου 1

18:25 3.000μ. στιπλ (Α) Γιώργος Σταμούλης 1

18:40 Δισκοβολία (Α) 4

18:45 Μήκος (Γ) Έφη Κολοκυθά 1-3

18:50 200μ. (Γ) Ραφαέλα Σπανουδάκη 1

19:05 200μ. (Α) Γιάννης Καριοφύλλης 1

19:15 Σφαιροβολία (Γ) Αναστασία Ντραγκομίροβα 1-3

19:20 5.000μ. (Γ) Αναστασία Καρακατσάνη 1

19:30 Ακοντισμός (Α) Δημήτρης Τσίτσος 1-3

19:40 Μήκος (Γ) 4

19:50 3.000μ. (Α) Ανδρέας Δημητράκης 1

20:03 Σφαιροβολία (Γ) 4

20:10 4×400μ. (Γ) Βασιλείου, Φέρρα, Πολίτη, Καρκαλάτου 1

20:25 Ακοντισμός (Α) 4

20:32 4×400μ. (Α) Παππάς, Ντέτσικας, Λαμπρόπουλος, Δουκατέλης 1