ΣΤΙΒΟΣ

Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Καραΐσκος και Παναγιωτοπούλου πρωταθλητές

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος ήταν νικητής για πέμπτη φορά.

Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Καραΐσκος και Παναγιωτοπούλου ήταν οι πρωταθλητέ – Ο Παναγιώτης Καραΐσκος ήταν νικητής στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας για πέμπτη φορά.

Ο δρομέας του Σταύρου Καρρέ πέτυχε κατά το ήμισυ το στόχο του, καθώς πέρασε πρώτος τη γραμμή τερματισμού με 1ωρα 07.59 και ακολούθησαν ο Δημήτρης Τσάκαλος (ΓΣ Αμαρουσίου) με 1.08.07 και ο Χαράλαμπος Πιτσώλης (ΓΑΣ Ιλισσός) με 1.08.33.

Ο Τσάκαλος έκανε πολύ καλό αγώνα και κατάφερε να απειλήσει στα τελευταία χιλιόμετρα τον Καραίσκο δείχνοντας πως είναι σε θέση να κυνηγήσει καλές επιδόσεις στον Ημιμαραθωνίου.

Ο Πιτσώλης όπως και τo 2019 έτσι και φέτος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Πρώτη γυναίκα στον ημιμαραθώνιο Αθήνας, η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου

Στις γυναίκες η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας) αναδείχθηκε νικήτρια στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας με 1.17.46 κι επιβεβαίωσε την καλή της κατάσταση και την ανοδική της πορεία.

Η αθλήτρια του Σάββα Κουμπούρα από την αρχή της κούρσας επέλεξε να οδηγήσει την κούρσα και κατάφερε να διατηρήσει το ρυθμό της μέχρι το τέλος.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η νικήτρια του Μαραθωνίου Αθήνας, Βασιλική Κωνσταντινοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) με 1.18.28 και το χάλκινο η Σταματία Νούλα (ΝΓΣ Ηρακλής) με 1.21.13.

Μάλιστα η αθλήτρια του Ηρακλή κατέκτησε το μετάλλιο πάνω στο νήμα και κάνοντας δυνατό σπριντ με την Ευσταθία Φλώρου που τελικά τερμάτισε τέταρτη με την ίδια επίδοση.

Πηγή: stivostime.gr

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Καραΐσκος και Παναγιωτοπούλου πρωταθλητές», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.