FEATURED

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020- Στίβος: Η ελληνική παρουσία (Τελικό)

Ολοκληρώθηκε η ελληνική παρουσία στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκιο. Ο απολογισμός ήταν ένα χρυσό μετάλλιο και συνολικά 4 τελικούς.

Φυσικά υπήρχαν και τέσσερις ακόμη Έλληνες πρωταθλητές που αγωνίστηκαν σε απευθείας τελικούς.

Το Sportime σας ενημέρωνε καθημερινά και μετά από κάθε συμμετοχή Έλληνα αθλητή για τη θέση που κατέλαβε και την επίδοση που σημείωσε.

18 Σταματία Σκαρβέλη Σφυροβολία 69,01μ.

19 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου Δισκοβολία 59,18μ.

19 Κλαούντια- Ελένη Πόλακ Επί κοντώ 4,40μ.

22 Κώστας Φιλιππίδης Επί κοντώ 5,50μ.

22 Μιχάλης Αναστασάκης Σφυροβολία 73,52μ.

23 Ραφαέλα Σπανουδάκη 200μ. 23.38

25 Χρήστος Φραντζεσκάκης Σφυροβολία 72,19μ.

Φωτογραφία: Angelos Zymaras/ azsportsimages

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακοί Αγώνες 2020- Στίβος: Η ελληνική παρουσία (Τελικό)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.