menu

Sportime.gr

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020- Στίβος: Το πλήρες πρόγραμμα της 1ης ημέρας

Τόλης Λελεκίδης
Ολυμπιακοί Αγώνες 2020- Στίβος: Το πλήρες πρόγραμμα της 1ης ημέρας

Την Παρασκευή 30 Ιουλίου ανοίγει η αυλαία του Στίβου στο Ολυμπιακό Στάδιο του Τόκιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες με το πρόγραμμα της 1ης ημέρας.

Την Παρασκευή 30 Ιουλίου ανοίγει η αυλαία του Στίβου στο Ολυμπιακό Στάδιο του Τόκιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες με το πρόγραμμα της 1ης ημέρας.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα που περιλαμβάνει κυρίως προκριματικούς και θα διεξαχθεί και ένας τελικός στα 10.000μ. ανδρών. Να θυμίσουμε ότι την 1η ημέρα έχουμε δύο ελληνικές συμμετοχές με την Ραφαέλα Σπανουδάκη να μετέχει στις σειρές στα 100μ. και την Βούλα Παπαχρήστου στον προκριματικό του τριπλούν.

Πρωί

Τοπική ώρα (ώρα Ελλάδας)

09:00 (03:00) 100μ. (Γ) προκριματικός γύρος- 1η σειρά

09:07 (03:07) 100μ. (Γ) προκριματικός γύρος- 2η σειρά

09:14 (03:14) 100μ. (Γ) προκριματικός γύρος- 3η σειρά

09:15 (03:15) Ύψος (Α) προκριματικός- Β’ γκρουπ

09:15 (03:15) Ύψος (Α) προκριματικός- Α’ γκρουπ

09:30 (03:30) 3.000μ. στιπλ (Α) προκριματικός- 1η σειρά

09:45 (03:45) Δισκοβολία (Α) προκριματικός- Α’ γκρουπ

09:47 (03:47) 3.000μ. στιπλ (Α) προκριματικός- 2η σειρά

10:04 (04:04) 3.000μ. στιπλ (Α) προκριματικός- 3η σειρά

10:25 (05:25) 800μ. (Γ) 1ος γύρος- 1η σειρά

10:33 (05:33) 800μ. (Γ) 1ος γύρος- 2η σειρά

10:41 (05:41) 800μ. (Γ) 1ος γύρος- 3η σειρά

10:49 (05:49) 800μ. (Γ) 1ος γύρος- 4η σειρά

10:57 (05:57) 800μ. (Γ) 1ος γύρος- 5η σειρά

11:05 (06:15) 800μ. (Γ) 1ος γύρος- 6η σειρά

11:20 (06:20) Δισκοβολία (Α) προκριματικός- Β’ γκρουπ

11:25 (06:25) 400μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 1η σειρά

11:33 (06:33) 400μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 2η σειρά

11:41 (06:41) 400μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 3η σειρά

11:49 (06:49) 400μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 4η σειρά

11:57 (06:57) 400μ. εμπόδια (Α) 1ος γύρος- 5η σειρά

12:15 (07:15) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 1η σειρά

12:23 (07:23) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 2η σειρά

12:31 (07:31) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 3η σειρά

12:39 (07:39) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 4η σειρά

12:47 (07:47) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 5η σειρά

12:55 (07:55) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 6η σειρά

13:03 (08:03) 100μ. (Γ) 1ος γύρος- 7η σειρά

Απόγευμα

19:00 (13:00) 5.000μ. (Γ) 1ος γύρος- 1η σειρά

19:05 (13:05) Τριπλούν (Γ) προκριματικός- Α’ γκρουπ

19:05 (13:05) Τριπλούν (Γ) προκριματικός- Β’ γκρουπ

19:25 (13:25) Σφαιροβολία (Γ) προκριματικός- Β’ γκρουπ

19:26 (13:26) 5.000μ. (Γ) 1ος γύρος- 2η σειρά

20:00 (14:00) 4×400μ. Μικτή 1ος γύρος- 1η σειρά

20:12 (14:12) 4×400μ. Μικτή 1ος γύρος- 2η σειρά

20:30 (14:30) 10.000μ. (Α) Τελικός

Athletics - TrackΔιαβαστε ΕΔΩ τα παντα για τον Στιβο