ΣΤΙΒΟΣ

Παγκόσμιο Κ20: Στη 12η θέση τερμάτισε ο Νίκος Σταματονικολός στο μήκος

Στη 12η θέση ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου στην κατηγορία Κ20 ο Νίκος Σταματονικολός.
Παγκόσμιο Κ20: Στη 12η θέση τερμάτισε  ο Νίκος Σταματονικολός στο μήκος

Παγκόσμιο Κ20: Την 12η θέση στον τελικό του άλματος σε μήκος κατέκτησε ο Νίκος Σταματονικολός, με επίδοση στα 7.44 μέτρα.

Ο αθλητής του Παναγιώτη Μπαλαταδούρου βελτίωσε το ρεκόρ του στον προκριματικό, με 7.62μ., επίδοση που του έδωσε το εισιτήριο για τον τελικό όπου κατέλαβε την 12η θέση.

Παγκόσμιος πρωταθλητής στο μήκος αναδείχτηκε ο Γάλλος Ερβάν Κονατέ με 8.08μ που είναι η κορυφαία επίδοση φέτος στον κόσμο για την κατηγορία Κ20.

Για περισσότερα νέα για τον στίβο επισκεφτείτε το stivostime.gr

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παγκόσμιο Κ20: Στη 12η θέση τερμάτισε ο Νίκος Σταματονικολός στο μήκος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.