ΣΤΙΒΟΣ

Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου: Στη 14η θέση ο Δουβαλίδης

Ο Κώστας Δουβαλίδης τερμάτισε 14ος,, πραγματοποιώντας ην καλύτερη παρουσία του σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου.

Ο Κώστας Δουβαλίδης τερμάτισε 14ος, πραγματοποιώντας ην καλύτερη παρουσία του σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου.

Ο αθλητής του Μπάμπη Σδρόλα είχε προκριθεί για δεύτερη φορά στην καριέρα του στον ημιτελικό της διοργάνωσης, στην έκτη του συμμετοχή σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Προσπάθησε, αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό των 110 μ. εμπόδια.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου: Χάλκινο μετάλλιο για την Στεφανίδη (vids)

Γρηγορότερος όλων ήταν ο Τζαμαϊκανός παγκόσμιος πρωταθλητής του 2017 Ομάρ Μακλίονε 13.08, ενώ ακολούθησε ο Αμερικανός Γκραντ Χόλογουι  με 13,10.

Με αυτόν τον τρόπο έκλεισε η παρουσία της ελληνικής ομάδας, με την διοργάνωση στη Ντόχα να ολοκληρώνεται την Κυριακή (6/10).

Η Κατερίνα Στεφανίδη έφερε το χάλκινο μετάλλιο στη χώρα ματς, καθώς η πρωταθλήτρια του επί κοντώ έφτασε σε άλλη μία επιτυχία σε έναν συναρπαστικό τελικό.

Κάνε follow στο Sportime

Κάνε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολούθησε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου: Στη 14η θέση ο Δουβαλίδης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.