ΣΤΙΒΟΣ

Πανελλήνιο ημιμαραθωνίου: Νικητής ο Καραΐσκος στους άνδρες!

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος, όπως και το 2019 έτσι και την φετινή χρονιά  αναδείχθηκε πρωταθλητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου. Με αυτή του την νίκη ο Παναγιώτης Καραΐσκος, επιβεβαίωσε τη σταθερά ανοδική πορεία του τα τελευταία χρόνια στους δρόμους μεγάλων αποστάσεων. Ο αθλητής του Σταύρου Καρρέ από την αρχή του αγώνα επέλεξε να πάρει τα ηνία. Και...

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος, όπως και το 2019 έτσι και την φετινή χρονιά  αναδείχθηκε πρωταθλητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου.

Με αυτή του την νίκη ο Παναγιώτης Καραΐσκος, επιβεβαίωσε τη σταθερά ανοδική πορεία του τα τελευταία χρόνια στους δρόμους μεγάλων αποστάσεων. Ο αθλητής του Σταύρου Καρρέ από την αρχή του αγώνα επέλεξε να πάρει τα ηνία. Και να δώσει το ρυθμό στους αντιπάλους του.

Μαζί του στα πρώτα χιλιόμετρα ήταν ο Χριστόφορος Μερούσης και λίγο πιο πίσω ο Γιώργος Τάσσης.  Που ωστόσο δεν κατάφερε να τερματίσει τον αγώνα του, αφού είχε κάποιες ενοχλήσεις και εγκατέλειψε λίγα χιλιόμτερα πριν τον τερματισμό. Ο Γιάννης Ζερβάκης ήταν αυτός που είχε τις περισσότερες δυνάμεις στο τέλος.  Και κατάφερε από την τέταρτη θέση, όπου ήταν στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής να ανέβει στην δεύτερη θέση. Τερματίζοντας σε 1 ώρα 10.50. Η τριάδα των νικητών έκλεισε με τον Χριστόφορο Μερούση, που διένυσε την απόσταση σε 1.11.07 και πρόσθεσε μία ακόμη καλή παρουσία στο πλούσιο βιογραφικό του.