ΣΤΙΒΟΣ

Πέμπτος ο Τεντόγλου στο Χένγκελο

Είχε καλύτερο άλμα στα 7,82μ. στο μήκος

Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες με έντονο αέρα, ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε την 5η θέση στο διεθνές μίτινγκ στίβου στο Χένγκελο, στο αγώνισμα του μήκους. Ο πρωταθλητής των αλμάτων είχε καλύτερο άλμα στα 7,82μ., σε έναν αγώνα που κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδα.

Είναι χαρακτηριστικό πως ο νικητής του αγώνα, Λούβο Μανιόνγκα, έχει σε κάθε αγώνα ένα άλμα στα 8,40μ. για πλάκα και στο Χένγκελο κέρδισε με μόλις 8,18μ. και αυτό μάλιστα στο τελευταίο του άλμα!

Στο μίτινγκ της Ολλανδίας μετείχε και ο Μίλαν Τραΐκοβιτς για την Κύπρο στα 110μ. εμπ., όπου τερμάτισε στην έκτη θέση με χρόνο 13.58.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πέμπτος ο Τεντόγλου στο Χένγκελο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.