Ο σχεδιασμός αθλητών και προπονητών για τη νέα χρονιά αναμένεται να επικυρωθεί στο Διοικητικό Συμβούλιο του ΣΕΓΑΣ που συνεδριάζει την Πέμπτη.

Ο σχεδιασμός ενόψει της νέας σεζόν για τους αθλητές περιλαμβάνει 4 κατηγορίες και συνολικά 75 αθλητές και αθλήτριες.

Ο σχεδιασμός αθλητών και προπονητών για τη νέα χρονιά αναμένεται να επικυρωθεί στο Διοικητικό Συμβούλιο του ΣΕΓΑΣ που συνεδριάζει την Πέμπτη.

Πρόκειται για τον σχεδιασμό των αθλητών, σύμφωνα με τις επιτυχίες και τις θέσεις που ήταν γνωστές στα κριτήρια του σχεδιασμού από την προηγούμενη αγωνιστική χρονιά. Η μόνη διαφορά ήταν πως οι αθλητές που μετείχαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκιο και δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις για να βρίσκονται στην Α και Β κατηγορία του σχεδιασμού, τοποθετήθηκαν στη Γ κατηγορία. Ν’ αναφέρουμε ότι η πρόταση του τεχνικού επιτελείου της Ομοσπονδίας Στίβου είναι για 75 αθλητές και αθλήτριες που χωρίζονται σε 4 κατηγορίες. Στην Α είναι 6, στη Β είναι 12, στη Γ είναι 28 και στη Δ είναι 29. Ν’ αναφέρουμε ότι η πρωταθλήτρια στα 400μ. Ειρήνη Βασιλείου, έχει ενημερώσει επίσημα τον ΣΕΓΑΣ πως δεν γυμνάζεται πια με τον Άρη Βισκαδουράκη. 

Σε ό,τι αφορά τους προπονητές, η πρόταση είναι για 57 προπονητές- συνεργάτες του ΣΕΓΑΣ, ενώ υπάρχουν εκκρεμότητες για άλλες περιπτώσεις, ενώ θα πρέπει να υπάρξει ειδική φόρμουλα για πέντε προπονητές που έχουν βγει στη σύνταξη και είναι οι Δημήτρης Κυτέας, Παναγιώτης Συμεωνίδης, Μπάμπης Σδρόλας, Κυριάκος Μηνάς και Νίκος Κελεπούρης.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΣΕΓΑΣ 2021 – 2022
Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1 ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΟΣ ΜΗΚΟΣ ΠΟΜΑΣΚΙ Γ.
2 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΡΙΕΡ Μ.
3 ΚΑΡΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ  Π.
4 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΣΤΕΦΑΝΗ ΦΩΤΗΣ
5 ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 20ΧΛΜ ΒΑΔ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
6 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΟΜΑΣΙ Γ.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1 ΠΟΛΑΚ ΕΛΕΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Μ.
2 ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΜΑΡΚΙΑΝΙΔΗΣ Π.
3 ΚΑΡΥΔΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΟΜΑΣΚΙ Γ.
4 ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΣΦΑΙΡΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ
5 ΤΖΕΝΚΟ ΕΛΙΝΑ ΑΚΟΝΤΙΟ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ
6 ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΦΥΡΑ ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ.
7 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΛΛΗ 800 Μ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ.
8 ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΣΦΥΡΑ ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ.
9 ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΥΤΕΑΣ Δ.
10 ΦΥΛΤΙΣΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 35km ΒΑΔΗΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
11 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 35km ΒΑΔΗΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
12 ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΦΗ 35km ΒΑΔΗΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν.

ΤΡΙΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1 ΖΑΚΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ΥΨΟΣ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ.
2 ΖΗΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 60 Μ ΚΑΤΣΙΑΒΑΣ Β.
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΗΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ Θ.
4 ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ 60 Μ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.
5 ΓΝΑΦΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 400 ΕΜΠ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ Μ.
6 ΣΚΑΡΒΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΣΦΥΡΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α
7 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ.
8 ΤΣΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΚΟΝΤΙΟ
9 ΦΙΑΣΚΑ ΟΛΓΑ 20 ΧΛΜ Β ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Α.
10 ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ Κ.
11 ΖΙΩΓΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΣΦΥΡΑ ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ Π.
12 ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΓΕΩΡΓΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ
13 ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΒΕΡΓΟΣ ΘΥΜΙΟΣ
14 ΚΕΣΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ ΔΙΣΚΟ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ
15 ΜΙΛΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 4Χ100 ΚΟΚΚΑΣ ΑΡΗΣ
16 ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ
17 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 4Χ100 ΒΡΑΚΑ Κ.
18 ΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Σ.
19 ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΡΕΤΗ ΔΙΣΚΟ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Δ.
20 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χ.
21 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΦΥΡΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.
22 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΟΜΑΣΚΙ Γ.
23 ΓΚΟΥΣΙΝ ΤΑΤΙΑΝΑ ΥΨΟΣ ΣΙΩΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
24 ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 20000 Μ ΒΑΔΗΝ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Α.
25 ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 110 ΕΜΠ ΣΔΡΟΛΛΑΣ Χ.
26 ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ 100 ΕΜΠ ΣΙΩΜΟΥ Ι.
27 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 50Κ ΒΑΔΗΝ
28 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 400 M

ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

1 ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100
2 ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 4Χ100 ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ.
3 ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 4Χ100 ΤΖΗΚΟΣ Α.
4 ΔΑΛΑΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 4Χ100  ΗΛΙΑΣ Κ.
5 ΕΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗ 4Χ100 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Κ.
6 ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 4Χ400 ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ Γ.
7 ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΕΥΘΥΜΙΑ ΜΗΚΟΣ ΠΑΝΤΟΣ Θ.
8 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3.000 Μ ΚΑΡΡΕΣ Σ.
9 ΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π.
10 ΠΟΛΙΤΗ ΚΟΡΙΝΑ 4Χ400  ΗΛΙΑΣ Κ.
11 ΤΡΥΒΙΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.
12 ΦΕΡΡΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 4Χ400 ΤΖΗΚΟΣ Α.
13 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Β.
14 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΟΣ 10.000 ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ Σ.
15 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 4Χ100 ΠΟΜΑΣΚΙ Γ.
16 ΑΝΘΗ ΕΒΕΛΙΝΑ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.
17 ΔΟΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΥΨΟΣ ΔΟΣΗΣ Θ.
18 ΜΑΛΤΑΠΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΥΨΟΣ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ.
19 ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ ΣΦΥΡΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.
20 ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.
21 ΡΙΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΒΑΡΣΑΜΗΣ Ν.
22 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 4Χ100 ΤΣΙΠΟΥΡΙΔΗΣ ΧΡ.
23 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 4Χ100
24 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 10 Χ.ΒΑΔΗΝ ΓΚΑΡΑΒΕΛΑΣ Η.
25 ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΦΑΙΡΑ ΦΡΑΓΚΟΓΛΟΥ Γ.
26 ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΔΙΣΚΟ ΜΗΛΙΟΣ Γ.
27 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΣΚΟ ΠΑΥΛΙΔΗΣ Α.
28 ΡΑΠΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΑΚΗ Δ.
29 ΣΚΑΡΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΦΑΙΡΑ

Διαβαστε ΕΔΩ τα παντα για τον Στιβο