ΤΕΝΙΣ

Κέρμπερ σε Αντρεέσκου: «Είσαι η μεγαλύτερη drama queen» (vid)

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το Μαϊάμι Όπεν σε άνδρες και γυναίκες

Μία νέα κόντρα που έχει ιστορία όμως, ξέσπασε στο Μαϊάμι Όπεν και στον αγώνα της Αντζελίκ Κέρμπερ και της Μπιάνκα Αντρεέσκου.

Συγκεκριμένα η Γερμανίδα τενίστρια γνώρισε την ήττα, για ακόμα μία φορά από την 18χρονη Καναδή, κάτι που δεν πήρε πολύ καλά.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης τους και την ώρα που έκαναν χειραψία, γύρισε και της είπε: «Είσαι η μεγαλύτερη drama queen».

Αυτό έγινε γιατί λογικά η Καναδή κάλεσε τον γιατρό του τουρνουά προς το τέλος του 1ου σετ προκειμένου να αναφέρει ένα πρόβλημα που είχε στον ώμο της.

Κάτι τέτοιο δεν άρεσε στην Κέρμπερ της, αφού η αντίπαλος της είχε κάνει κάτι παρόμοιο και στον τελικό του Indian Wells, όπου και εκεί επικράτησε τελικώς.

Για την ιστορία πήρε τη νίκη με 2-1 σετ και προκρίθηκε στον επόμενο γύρω του Μαϊάμι Όπεν.

Στα άλλα σημαντικά παιχνίδια της ημέρα σε άνδρες και γυναίκες, ο Φέντερερ πέρασε νικηφόρα με 2-1 σετ κόντρα στον Αλμπότ, Βαβρίνκα και Σβέρεφ, ηττήθηκαν και έμεινα εκτός διοργάνωσης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κέρμπερ σε Αντρεέσκου: «Είσαι η μεγαλύτερη drama queen» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.