ΤΕΝΙΣ

Νικήτρια η Σάκκαρη, ηττήθηκε ο Τσιτσιπάς

Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός κόντρα στη Μεγάλη Βρετανία για το Hopman Cup

Μία νίκη και μία ήττα είχαν οι Μαρία Σάκκαρη και Στέφανος Τσιτσιπάς στην πρεμιέρα του Hopman Cup, απέναντι στους Βρετανούς, Μπουτλέρ και Νορί.

Συγκεκριμένα ο Έλληνας τενίστας άνοιξε τον αγώνα ανάμεσα στις δύο χώρες, ωστόσο ηττήθηκε με 2-0 σετ από τον 23χρονο Βρετανό που βρίσκεται στο Νο.91 της παγκόσμιας κατάταξης.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε η Μαρία Σάκκαρη που βρέθηκε σε πολύ καλή βραδιά και επιβλήθηκε με 2-1 της Βρετανίδας τενίστριας σε 1 ώρα και 48 λεπτά.

Η 23χρονη ήταν πολύ καλή στον αγώνα της καταφέρνοντας να πάρει το πρώτο σετ χωρίς να χάσει ούτε ένα game, όμως ενώ ηττήθηκε στο δεύτερο, δεν πτοήθηκε και πήρε τελικά τη νίκη.

Πλέον οι δύο χώρες θα λύσουν τις διαφορές τους στο μικτό διπλό, που θα κρίνει το πρώτο tie της διοργάνωσης.

Τσιτσιπάς: Προπόνηση παρέα με τον Ρότζερ!

Σάκκαρη: «Δεν περίμενα ότι θα παίξω με τον Φέντερερ!» (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νικήτρια η Σάκκαρη, ηττήθηκε ο Τσιτσιπάς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.