ΤΕΝΙΣ

Πήγε για ανατροπή, αλλά «λύγισε» ο Παγδατής

Έφτασε κοντά στην ανατροπή, όμως δεν τα κατάφερε στο τέλος ο Μάρκος Παγδατής, ο οποίος ηττήθηκε από τον Κάρεν Χατσάνοφ με 6-3, 6-4, 3-6, 6-7(4), 7-5 και αποχαιρέτησε το Wimbledon στον δεύτερο γύρο. Ο Κύπριος τενίστας βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο στο ματς του δευτέρου γύρου του βρετανικού τουρνουά, καθώς είδε τον Ρώσο αντίπαλό του...

Έφτασε κοντά στην ανατροπή, όμως δεν τα κατάφερε στο τέλος ο Μάρκος Παγδατής, ο οποίος ηττήθηκε από τον Κάρεν Χατσάνοφ με 6-3, 6-4, 3-6, 6-7(4), 7-5 και αποχαιρέτησε το Wimbledon στον δεύτερο γύρο.

Ο Κύπριος τενίστας βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο στο ματς του δευτέρου γύρου του βρετανικού τουρνουά, καθώς είδε τον Ρώσο αντίπαλό του να νικάει με 2-0 στα σετ. Όμως, μπόρεσε να πάρει δύο συνεχόμενα σετ και να φέρει το ματς στα ίσα.

Έχασε όμως πολλές ευκαιρίες στο πέμπτο και τελευταίο σετ και έτσι ο ψυχραιμότερος 22χρονος Νο. 40 στον κόσμο πανηγύρισε τη νίκη έπειτα από μάχη 3 ωρών και 15 λεπτών.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πήγε για ανατροπή, αλλά «λύγισε» ο Παγδατής», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.