ΤΕΝΙΣ

Σάκκαρη: Έμεινε εκτός τελικού με μεγάλη ανατροπή από την Μάρτιτς

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα στα ημιτελικά του WTA 250 και πέταξε την ευκαιρία να διεκδικήσει τον τίτλο.

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα από την Πέτρα Μάρτιτς στην ημιτελική φάση του WTA 250 τουρνουά και δεν κατάφερε να πάει στον τελικό και να διεκδικήσει τον τίτλο.

Η Ελληνίδα τενίστρια αντιμετώπισε την no34. στην παγκόσμια κατάταξη παίκτρια από την Κροατία, όμως με ανατροπή έμεινε εκτός διοργάνωσης.

Μετά από δυόμιση ώρες σκληρής μάχης, η Σάκκαρη πήρε αρχικά το πρώτο σετ, όμως έχασε με συνολικό σκορ 2-1 (3-6, 6-3, 6-4).

Ήταν ένα ματς υψηλού επιπέδου που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την Κροάτισσα που κέρδισε για πρώτη φορά την 27χρονη Ελληνίδα, να πηγαίνει για 6η φορά στον WTA τελικό της καριέρας της, διεκδικώντας τον 3ο τίτλο της.

Στον τελικό της Κυριακής (12/2), θα αντιμετωπίσει την 21χρονη Ρωσίδα και Νο44 στην παγκόσμια κατάταξη, Αναστασία Ποταπόβα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σάκκαρη: Έμεινε εκτός τελικού με μεγάλη ανατροπή από την Μάρτιτς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.