ΤΕΝΙΣ

Σάκκαρη: Εντυπωσιακή εμφάνιση – Στα προημιτελικά του Qatar Total Open

Σάκκαρη: Κατέγραψε εκπληκτική εμφάνιση απέναντι στη Μάντισον Κις και με 2-0 σετ προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Qatar Total Open.

Η Μαρία Σάκκαρη δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στη Μάντισον Κις, με συνέπεια να προκριθεί στα προημιτελικά του Qatar Total Open.

Υπενθυμίζεται ότι την Τρίτη ο Στέφανος Τσιτσιπάς άρχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο ATP Rotterdam.

Η Σάκκαρη κατάφερε να κάνει δύο μπρέικ πόιντ στο πρώτο σετ και εκμεταλλευόμενη τα πολλά λάθη της Αμερικανίδας αντιπάλου πήρε το προβάδισμα.

Το Νο.25 της παγκόσμιας κατάταξης προηγήθηκε 4-2 στο δεύτερο σετ και όταν έγινε το νέο μπρέικ για το 5-2, τα πάντα κρίθηκαν.

Μία ώρα και οκτώ λεπτά χρειάστηκε η Μαρία Σάκκαρη για να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της, ενώ παραχώρησε μόλις 11 πόντους στο σερβίς της.

Πλέον, περιμένει στα προημιτελικά τη νικήτρια του αγώνα Σαμπαλένκα (κάτοχος) – Μουγκουρούθα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σάκκαρη: Εντυπωσιακή εμφάνιση – Στα προημιτελικά του Qatar Total Open», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.