ΤΕΝΙΣ

Σάκκαρη: Ήττα και στο «διπλό» του Wimbledon

H Μαρία Σάκκαρη oλοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για φέτος στο Wimbledon, καθώς ηττήθηκε στον δεύτερο γύρο του τουρνουά του διπλού, όπου αγωνίστηκε με την Άιλα Τομλγιάνοβιτς.

Αποχαιρέτησε οριστικά το φετινό το Wimbledon η Μαρία Σάκκαρη, καθώς ηττήθηκε στον δεύτερο γύρο του τουρνουά του διπλού, όπου αγωνίστηκε με την Άιλα Τομλγιάνοβιτς.

Η ελληνίδα τενίστρια και η συμπαίκτριά της, γνώρισαν την ήττα από την Ρωσίδα Anna Blinkova και την Κινέζα Yafan Wang, με 6-1, 6-4, μετά από σχεδόν μια ώρα αγώνα.

Στο πρώτο σετ, οι αντίπαλες της Μαρίας Σάκκαρης πήραν από νωρίς προβάδισμα.

Έτσι, προηγήθηκαν με 3-0 κάνοντας brake στο δεύτερο γκέιμ.

Η Σάκκαρη μείωσε το σκορ, αλλά ως εκεί με με το σκορ του πρώτου σετ να κλείνει στο 6-1.

Στο δεύτερο σετ τα δύο ζευγάρια, η Ρωσίδα και η Κινέζα τενίστρια έφτασαν σε break (5-4) σερβίροντας για το ματς.

Τελικά τα σετ διαμορφώθηκαν στο 6-4.

Έτσι, οι Blinkova και Wang κατάφεραν να φτάσουν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα στη νίκη.

Μαζί πήραν και την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Στον δρόμο τους θα βρεθούν η Γερμανίδα Anna-Lena Grönefeld, όπως και η Ολλανδέζα Demi Schuurs.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σάκκαρη: Ήττα και στο «διπλό» του Wimbledon», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.