ΤΕΝΙΣ

Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποκλεισμός από το Indian Wells πάρα το ιδανικό ξεκίνημα!

Τον αποκλεισμό από το Indian Wells γνώρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Τον αποκλεισμό από την συνέχεια του Indian Wells γνώρισε Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος κόντρα στον Τζένσον Μπρούκσμπι αδίκησε τον εαυτό του με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 2-1 σετ (1-6, 6-3, 6-2).

Ο κορυφαίος Έλληνας αθλητής του τένις ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα επικρατώντας με ευκολία του 21χρονου Αμερικανού στο πρώτο σετ, σε 27 λεπτά με 6-1.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν η ανάλογη καθώς στο δεύτερο σετ τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, με τον Μπρούκσμπι να μπαίνει καλύτερα και να ξεφεύγει στο σκορ, επικρατώντας και ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Η νίκη όμως για το No. 43 της παγκόσμιας κατάταξης ήρθε με ανέλπιστα εύκολο τρόπο καθώς τα εύκολα λάθη από τον Στεφάνο, έδωσαν την ευκαιρία στον αντίπαλο του να φτάσει με άνεση στο 6-2 κατακτώντας το δεύτερο σετ αλλά και το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Indian Wells.

Με αυτόν τον τρόπο ο Στέφανος Τσιτσιπάς συνεχίζει πλέον μόνο στο διπλό του Indian Wells με τον Φελισιάνο Λόπεζ με στόχο να επαναλάβει ότι και στο Ακαπούλκο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποκλεισμός από το Indian Wells πάρα το ιδανικό ξεκίνημα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.