ΤΕΝΙΣ

Τσιτσιπάς: Υπέταξε τον Ντε Μινόρ με 2-0 και ισοφάρισε για την Ελλάδα!

Ο Τσιτσιπάς κέρδισε τον Άλεξ Ντε Μινόρ με σκορ 2-0 χαρίζοντας στην Ελλάδα την πρώτη της νίκη στο ATP Cup!

Τσιτσιπάς: Σπουδαία ήταν η επιστροφή του Στέφανου Τσιτσιπά στο Tour.

O κορυφαίος Έλληνας τενίστας νίκησε με άνεση τον Ντε Μινόρ , με 6-3 και 7-5 στη δεύτερη μέρα του ATP Cup στη Μελβούρνη

Έτσι ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά με την Αυστραλία και όλα θα κριθούν στο διπλό που ακολουθεί και που θα δούμε τον Τσιτσιπά με τον Περβολαράκη

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το live του αγώνα.  Το παιχνίδι είχε διάρκεια 1.37′.

Αυτή ήταν η 4η σειρά νίκη του Τσιτσιπά επί του Ντε Μινόρ. σε τουρνουά της ATP!

Ιδανική επιστροφή!

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αρχίζει με love service game (1-0) και με μπρέικ θα φτάσει άνετα στο 2-0. Ο Έλληνας τενίστας θα σβήσει μπρέικ πόιντ στο 3ο γκέιμ και θα επιστρέψει για το 3-0!

Με μεγάλη δυσκολία θα μειώσει σε 3-1 ο Ντε Μινόρ και θα πάρει το μπρέικ πίσω για το 3-2! Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα “απαντήσει” και θα πάρει πίσω το μπρέικ για να προηγηθεί με 4-2.

Ο Ντε Μινόρ μειώνει σε 5-3 αλλά ο Τσιτσιπάς με 2 άσους “καθαρίζει” το σετ στο σερβίς του (6-3) σε 38′.

Μπρέικ στο φινάλε και 2-0!

Στο 2ο σετ, ο Αυστραλός θα προηγηθεί με 2-1 και ο Έλληνας θα ισοφαρίσει σε 2-2 και εν συνεχεία σε 3-3. Ο Ντε Μινόρ θα εξακολουθήσει να έχει προβάδισμα (4-3).

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα φτάσει σε μπρέικ πόιντ στο 9ο αλλά θα το σβήσει ο Αυστραλός και θα πάει στο 5-4!

Στο 10ο γκέιμ ο Έλληνας θα σβήσει 2 σετ πόιντ και θα ισοφαρίσει σε 5-5. Ο Τσιτσιπάς με μπρέικ θα προηγηθεί με 6-5 και θα κλείσει το παιχνίδι στο σερβίς του (7-5).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσιτσιπάς: Υπέταξε τον Ντε Μινόρ με 2-0 και ισοφάρισε για την Ελλάδα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.