ΤΕΝΙΣ

Τσιτσιπάς: Που θα δείτε το ματς με Κουκούσκιν

Ο Τσιτσιπάς ξεκινά την προσπάθειά του για διάκριση στο Μόντε Κάρλο

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεκινά σήμερα (17/4) την προσπάθειά του στην σεζόν του χώματος, από το τουρνουά Μάστερς του Μόντε Κάρλο. Ο Έλληνας τενίστας αντιμετωπίζει στις 12:00 τον Μίκαιλ Κουκούσκιν, στον δεύτερο γύρο του τουρνουά.

Ο Τσιτσιπάς πέρασε άνευ αγώνα από τον πρώτο γύρο και θα βρει μπροστά του τον Μίκαϊλ Κουκούσκιν. Ο Καζάκος, Νο42 στην παγκόσμια κατάταξη, έχει βρεθεί δύο φορές στον δρόμο του Τσιτσιπά στο παρελθόν. Και τις δύο, ο Έλληνας τενίστας είχε φύγει νικητής από το κορτ.

Η πρώτη ήταν το 2018 στο Ντουμπάι, όπου επικράτησε με 2-1 σετ (6-2, 6-7, 6-3) και η δεύτερη φέτος στην Μασσαλία, όπου στον τελικό ο Τσιτσιπάς τον κέρδισε στον τελικό με 2-0 σετ (7-5, 7-6).

Ο σημερινός αγώνας, θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το κανάλι της COSMOTE SPORT 6 HD.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσιτσιπάς: Που θα δείτε το ματς με Κουκούσκιν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.