ΤΕΝΙΣ

US Open: Κβίτοβα – Σάκκαρη 0-2 σετ (ΤΕΛΙΚΟ)

Στις 19:00 (4/9, Eurosport) η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει στο πλαίσιο του Γ' γύρου (φάση των «32») την Τσέχα Πέτρα Κβίτοβα.

US Open: Κβίτοβα – Σάκκαρη LIVE: Μαρία Σάκκαρη (No18) και Πέτρα Κβίτοβα(No 11) έχουν συναντηθεί ακόμη πέντε φορές με την Τσέχα να διατηρεί ελαφρύ προβάδισμα (3-2), και να έχει νικήσει την Ελληνίδα τενίστρια στις τελευταίες δύο εξ αυτών.

Στον προηγούμενο γύρο η Μαρία απέκλεισε την επίσης Τσέχα Σινιάκοβα, όπως ακριβώς και η Κβίτοβα έκανε με την συμπατριώτισσά τους Πλίσκοβα.

Η έναρξη του αγώνα στο «Arthur Ashe Stadium» είναι προγραμματισμένη για τις 19:00

US Open: Κβίτοβα – Σάκκαρη LIVE:

Πρώτο σετ: Άρχισε το ματς! Οι δύο αθλήτριες κράτησαν το σερβίς τους και έτσι έιμαστε στο 1-1 στα γκέιμς στο πρώτο σετ. 2-1 η Κβίτοβα στα γκέιμς. Μπρέικ και 3-2 το 1ο στο ματς για τη Σάκκαρη! Ένα γκέιμ μακριά από την κατάκτηση του πρώτου σετ. Προηγείται πλέον με 5-3.

Ζωντανή η Τσέχα που μείωσε σε 4-5, όμως η Σάκκαρη είναι εντυπωσιακό στο επόμενο γκέιμ (40-0) και κάνει δικό της το πρώτο σετ με 6-4!

Δεύτερο σετ: Δυνατά συνεχίζει η Σάκκαρη που κάνει το 1-0 στα γκέιμς. Στο 2-0 η Μαρία που ελέγχει απόλυτα το ματς έχοντας αναγκάσει την Τσέχα να κάνει το ένα λάθος πίσω από το άλλο. 3-1 πλέον η Ελληνίδα που είναι πλησιάζει στη νίκη. Η Κβίτοβα αντιδρά κι έχει μειώσει σε 4-3.

Η Σάκκαρη είναι αγκαλιά με την πρόκριση στον 4ο γύρο! 5-3 στα γκειμς η Ελληνίδα! Και ναι τέλος στο ματς! Με 2-0 σετ (6-4-6-3) η Μαρία θα αντιμετωπίσει πλέον την Μπιάνκα Αντρεέσκου Νο7.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «US Open: Κβίτοβα – Σάκκαρη 0-2 σετ (ΤΕΛΙΚΟ)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.