ΒΟΛΕΪ

ΑΟ Θήρας: Στο Αϊδίνιο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Challenge Cup

Ο ΑΟ Θήρας φιλοξενείται από την Αϊντίν στο 2ο αγώνα της προημιτελικής φάσης

Στο Αϊδίνιο της Τουρκίας βρίσκεται η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΟ Θήρας, η οποία αύριο (13/2, 19:00) θα επιχειρήσει να ανατρέψει τα δεδομένα με αντίπαλο την Αϊντίν στην προσπάθεια πρόκρισης στην ημιτελική φάση του Challenge Cup.

Η τουρκική ομάδα είχε επικρατήσει 3-2 σετ στον αγώνα της Σαντορίνης και τώρα ο ΑΟ Θήρας χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για την πρόκριση και 3-2 για να οδηγήσουν την πρόκριση στο «χρυσό» σετ.

Η αποστολή της ομάδας ταξίδεψε αεροπορικώς, μέσω Αθήνας, μέχρι τη Χίο, από εκεί ακτοπλοϊκώς πέρασε στα τουρκικά παράλια και το Τσεσμέ και συνέχισε οδικώς τα 191 χλμ, μέχρι το Αϊδίνιο.

Ο τεχνικός Μπράνκο Γκάιτς έχει στη διάθεσή του όλες του τις αθλήτριες, ενώ είχε την ευκαιρία να δει την Αϊντίν στην εντός έδρας ήττα από την Φενέρμπαχτσε με 3-2, που την κράτησε στη 10η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Τουρκίας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΟ Θήρας: Στο Αϊδίνιο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Challenge Cup», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.