ΒΟΛΕΪ

Με το αριστερό στο Βαλκανικό Κ16 η Εθνική Παγκορασίδων

Σε βαρύ κλίμα ο πρώτος αγώνας των κοριτσιών μας

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Βαλκανικό πρωτάθλημα Κ16 η Εθνική Παγκορασίδων στο Σόμπορ της Σερβίας.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε με 3-0 σετ από την οικοδέσποινα Σερβία και μπήκε με το αριστερό στη διοργάνωση.

Η ομάδα του Κώστα Γκούντα πάλεψε και τα τρία σετ, ωστόσο στις λεπτομέρειες δεν κατάφερε να κατακτήσει κάποιο και να διεκδικήσει περισσότερα από την αναμέτρηση.

Επόμενος αντίπαλος για την “γαλανόλευκη” η Τουρκία την Πέμπτη 26 Ιουλίου στις 18.45.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τους αδικοχαμένους στην πυρκαγιά στο Μάτι Αττικής, ενώ η Εθνική Παγκορασίδων αγωνίστηκε με μαύρη κορδέλα στον ρουχισμό της.