ΒΟΛΕΪ

Μουνιόθ: «Περήφανος για την ομάδα»

Ο τεχνικός των "ερυθρόλευκων", Φερνάντο Μουνιόθ, υποστήριξε πως έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του παρά την ήττα από τον ΠΑΟΚ στον ημιτελικό του Κυπέλλου

Ο ΠΑΟΚ πήρε τεράστια νίκη στον πρώτο ημιτελικό του Φάιναλ-4, το οποίο διεξάγεται στην Ιεράπετρα, επικρατώντας καθαρά με 3-1 σετ του Ολυμπιακού. Ο τεχνικός των “ερυθρόλευκων” πάντως, Φερνάντο Μουνιόθ, υποστήριξε πως έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του.

«Είμαι περήφανος για τους παίκτες, γιατί το πάλεψαν στο 100%. Μπορούσαμε να κερδίσουμε και το τρίτο και το τέταρτο σετ, αλλά τα χάσαμε στις λεπτομέρειες. Κάναμε ένα κακό σετ», δήλωσε ο Μουνιόθ

Ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον μεγάλο τελικό θα προκύψει από το ζευγάριΗρακλής – Φοίνικας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μουνιόθ: «Περήφανος για την ομάδα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.