ΒΟΛΕΪ

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-3: Του έχει πάρει τον αέρα!

Νέα νίκη των «πρασίνων» απέναντι στον Ολυμπιακό και μάλιστα μέσα στο Ρέντη...

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-3: Το έκανε ξανά ο Παναθηναϊκός! Πήρε δεύτερη σερί νίκη μέσα στο Ρέντη απέναντι στον Ολυμπιακό, για το πρωτάθλημα!

Οι «πράσινοι» μετά από τη νίκη που είχαν πάρει στο κλειστό του Ρέντη στο Λιγκ Καπ, κατάφεραν να νικήσουν στην έδρα του Ολυμπιακού και στη Volley League.

Πήραν τη νίκη με 3-1 σετ, δείχνοντας καλύτεροι στον αγώνα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ο Ολυμπιακός στους «4» του Challenge Cup

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κάνει το 0-1 στα σετ, νικώντας με 22-25. Στο δεύτερο σετ οι Πειραιώτες είχαν πάρει μία καλή διαφορά και ουσιαστικά έφτασαν άνετα στην ισοφάριση των σετ. Όμως στο τέλος δέχτηκαν συνεχόμενους πόντους και από το 24-18, το σετ έληξε 25-21 υπέρ των γηπεδούχων. Κάνοντας παράλληλα και το 1-1 στα σετ.

Όπως τελείωσε ο Ολυμπιακός το δεύτερο σετ έτσι ξεκίνησε το τρίτο. Κακοί οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στις επιθέσεις των φιλοξενούμενων.

Με αποτέλεσμα οι «πράσινοι» να φτάσουν άνετα στην κατάκτηση του τρίτου σετ με 14-25 παίρνοντας και πάλι το προβάδισμα με 1-2 σετ!

Το τρίτο σετ ήταν… ντέρμπι. Ο Παναθηναϊκός είχε σταθερά το προβάδισμα, με τον Ολυμπιακό από την πλευρά του να αντιδρά και να φτάνει στην ισοφάριση του σκορ αρκετές φορές. Όμως οι «πράσινοι» φάνηκαν πιο έτοιμοι και μετά το 22-22 που πήγε το σετ, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 23-25.

Κάνοντας και το 1-3 στα σετ του αγώνα.

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-3 σετ

Τα σετ: 1-3 σε 1.45. 22-25 (26’), 25-21 (27’), 14-25 (22’), 23-25 (30’)