ΒΟΛΕΪ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-0: «Ερυθρόλευκος» θρίαμβος και το πρωτάθλημα παίρνει φωτιά! (vid)

Ο Ολυμπιακός ήταν ο θριαμβευτής στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, προσπερνώντας τον στη βαθμολογία της Volley League των ανδρών.

Ο Ολυμπιακός με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τέπαν επικράτησε 3-0 σετ του ΠΑΟΚ και τον προσπέρασε στη βαθμολογία της Volley League των ανδρών.

Στο κεκλεισμένων των θυρών παιχνίδι στο κλειστό του Ρέντη, λόγω τιμωρίας, oι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο σετ βρέθηκαν για πρώτη φορά πίσω τέσσερις πόντους (17-21), όμως αντέδρασαν φτάνοντας στο 27-25.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά και στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε με 4-2 των φιλοξενούμενων, με επίθεση του Δαλακούρα, ενώ στη συνέχεια, έφτασε στο 9-8, με ωραίο πρώτο χρόνο του Παγένκ.

Με «χτύπημα» του Τέπαν, οι πρωταθλητές Ελλάδας ξέφυγαν με +3 (12-9) από τους Θεσσαλονικείς και στη συνέχεια, με πόντο του Δαλακούρα, ανέβασαν τη διαφορά στο +4 (15-11), πριν πάρουν το σετ με 25-20.

Στο τρίτο σετ, οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους, ρισκάροντας τόσο στις επιθέσεις όσο και από την γραμμή του σερβίς. Ο «δικέφαλος» δεν έβρισκε λύσεις, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στο σκορ, κάνοντας με 25-17 το 3-0 στα σετ.

Τα σετ 27-25, 25-20 και 25-17

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-0: «Ερυθρόλευκος» θρίαμβος και το πρωτάθλημα παίρνει φωτιά! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.