ΒΟΛΕΪ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-1 σετ: Πήρε το ντέρμπι

Νικητές οι «ερυθρόλευκοι» στο Ρέντη...

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-1 σετ: Βάφτηκε ερυθρόλευκο το ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volleyleague, περνώντας και πάλι πρώτος. Οι Πειραιώτες με τη νίκη αυτή ξεπέρασαν τον Παναθηναϊκό και είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ με 25-21, κάνοντας το 1-0 στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη». Στο δεύτερο σετ ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1 με 19-25.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Κύπελλο Βόλεϊ: Τα ζευγάρια των προημιτελικών

Στο τρίτο σετ οι «ερυθρόλευκοι» ξέφυγαν, με τον ΠΑΟΚ να το παρατάει κιόλας από ένα σημείο και μετά. Για αυτό και το 2-1 έγινε με 25-14!

Το τέταρτο σετ ήταν αρκετά δυνατό με τον Ολυμπιακό να το κατακτά με 30-28, κάνοντας το 3-1. Σετ όμως στο οποίο στο 24-25 ο ΠΑΟΚ πήρε πόντο για το 24-26 και να ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά οι διαιτητές είδαν τη φάση στο βίντεο και πήραν πίσω τον πόντο των φιλοξενούμενων. Έτσι έγινε το 25-25 και έληξε με 30-28 υπέρ των γηπεδούχων.

Τα σετ: 25-21, 19-25, 25-14, 30-28

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-1 σετ: Πήρε το ντέρμπι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.