ΒΟΛΕΪ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Καταγγελίες για γήπεδο και οπαδούς

Οι «ερυθρόλευκοι» τόνισαν ότι υπήρξε είσοδο οπαδών στον αγωνιστικό χώρο...

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Δεν έλειψαν τα προβλήματα στον δεύτερο τελικό του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» στο βόλεϊ στο κλειστό του Αμαρουσίου.

Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το τέλος της αναμέτρησης μίλησαν για γήπεδο «στρούγκα».

Τόσο για το περιστατικό που υπήρξε στο «χρυσό» σετ, όσο και για μετά το τέλος του ματς.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Γιαννακόπουλος: «Ανοίγει ένας νέος κύκλος» (vids)

Συγκεκριμένα, στο «χρυσό» σετ όταν ο Ολυμπιακός ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1, ο Κουμεντάκης σε προσπάθειά του να βγάλει άμυνα δέχτηκε αντικείμενο και την μπάλα στο κεφάλι. Έπεσε πάνω στον κόσμο στην προσπάθειά του για άμυνα, κάποιοι τον έπιασαν για να μη χτυπήσει. Αλλά υπήρξαν και άλλοι που επιχείρησαν να τον χτυπήσουν.

Εκτός αυτού όμως οι Πειραιώτες τόνιζαν μετά το τέλος του ματς πως παρά τις προσπάθειες των ανθρώπων του Παναθηναϊκού δεν υπήρξε ομαλή διεξαγωγή του αγώνα.

Κατήγγειλαν επίσης πως μετά το τέλος του τελικού οπαδοί μπήκαν μέσα και εμπόδισαν την αποχώρηση των παικτών του Ολυμπιακού. Σκίζοντας παράλληλα τη φυσούνα, ενώ πέταξαν και μπουκάλια στους «ερυθρόλευκους».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Καταγγελίες για γήπεδο και οπαδούς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.