ΒΟΛΕΪ

ΠΑΟΚ – Φίλιππος 3-1: Επιστροφή στις νίκες και τρίτη θέση

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-1 σετ του Φίλιππου Βέροιας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Volley League.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τον Φίλιππο Βέροιας στο πλαίσιο της εξ αναβολής 10ης αγωνιστικής της Volley League, επιστρέφοντας μετά από δύο ματς στις νίκες.

Το σύνολο του Νίκολα Ματιάσεβιτς δεν ξεκίνησε πολύ καλά στην αναμέτρηση, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7-9, ωστόσο στη συνέχεια ισορρόπησε το ματς κάνοντας το 13-12, παίρνοντας μετά μια διαφορά τεσσάρων πόντων με 19-15 και 22-18, για να κάνει το 1-0 με 25-22.

Στο δεύτερο σετ ο Δικέφαλος μπήκε πιο καλά σε σχέση με το πρώτο και προηγήθηκε με 7-2, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν το σετ και ισοφάρισαν σε 12-12 και προηγήθηκαν με 12-14. Στην συνέχεια ο Φίλιππος ήταν μπροστά με 16-18 και 18-20, για να ισοφαρίσει σε 1-1 με 22-25.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν το τρίτο σετ με 25-21 και καθάρισαν το ματς στο τέταρτο το οποίο και πήραν πιο εύκολα από τα υπόλοιπα με σκορ 25-16, καθώς οι αντίπαλοι έμειναν από δυνάμεις.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Νίκολα Ματιάσεβιτς είναι την Πέμπτη (11/3) στις 20:00 στην Σύρο κόντρα στον τοπικό Φοίνικα, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 25-22, 22-25, 25-21, 25-16

Φοίνικας Σύρου – Κηφισιά 2-3: Μεγάλο διπλό στο τάι μπρέικ

Μωραϊτης: «Η κυβέρνηση εμπαίζει τους αθλητές»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Φίλιππος 3-1: Επιστροφή στις νίκες και τρίτη θέση», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.