ΒΟΛΕΪ

ΠΑΟΚ – Φοίνικας Σύρου: Ένταση στην Πυλαία, προσωρινή αποχώρηση των φιλοξενούμενων (vid)

Επεισόδιο στο τέλος του 3ου σετ, με τον Φοίνικα να αποχωρεί προσωρινά

Ένταση δημιουργήθηκε στην Πυλαία στον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Φοίνικα Σύρου για τη 17η αγωνιστική της Volley League, με τους παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας, να αποχωρούν προσωρινά από τον αγωνιστικό χώρο.

Όλα συνέβησαν με την ολοκλήρωση του γ’ σετ, με τον ΠΑΟΚ  να προηγείται  2-1, όταν ο Λέτσκοφ του Φοίνικα είχε λογομαχία με οπαδούς του «Δικέφαλου».

Οι παίκτες της νησιωτικής ομάδας έφυγαν για τα αποδυτήρια, κι εκεί ο Λέτσκοφ, πριν από τη φυσούνα να κάνει χειρονομία σε οπαδούς των γηπεδούχων. Οι παίκτες του Φοίνικα επέστρεψαν λίγα λεπτά μετά, με τους διαιτητές να αποβάλλουν τον Εβάντρο και τον αγώνα να αρχίζει και πάλι.

Ο ΠΑΟΚ τελικά έφθασε στη νίκη με 3-1 σετ (19-25, 25-21, 26-24, 25-17), ενώ η ένταση πήγε να ανάψει με την ολοκλήρωση του αγώνα τη στιγμή που παίκτες των δύο ομάδων έδιναν εξηγήσεις για όσα συνέβησαν.

.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Φοίνικας Σύρου: Ένταση στην Πυλαία, προσωρινή αποχώρηση των φιλοξενούμενων (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.