ΒΟΛΕΪ

Πρώτο χρυσό για τους Μπανιώτη,Τερζόγλου

Το πρώτο τους χρυσό μετάλλιο σε τουρνουά Masters κατέκτησαν στη Σκύρο οι Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου. Οι αθλητές από την Κομοτηνή επικράτησαν μετά από συγκλονιστικό τελικό που καθήλωσε τους θεατές στις γεμάτες κερκίδες στην παραλία Μώλος με 2-1 (21-17, 17-21, 15-09) των Παναγιώτη Ιωαννίδη, Βασίλη Κωστόπουλου, οι οποίοι αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε τελικό ως δίδυμο....

Το πρώτο τους χρυσό μετάλλιο σε τουρνουά Masters κατέκτησαν στη Σκύρο οι Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου.

Κάθε ομάδα είχε από ένα σετ και όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ. Η ομάδα των Μπανιώτη/Τερζόγλου ήταν πιο ψύχραιμη, πήρε διαφορά ασφαλείας, την οποία κράτησε μέχρι τέλους.

«Είναι απίστευτο το συναίσθημα που νιώθω αυτή την στιγμή. Η πρώτη θέση είναι δικαίωση των κόπων μας» δήλωσε ο Ραφαήλ Μπανιώτης και ο Γιώργος Τερζόγλου συμπλήρωσε: «Είμαι ενθουσιασμένος. Η πρώτη θέση μας δίνει κίνητρο να συνεχίσουμε το ίδιο δυνατά».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πρώτο χρυσό για τους Μπανιώτη,Τερζόγλου», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.