ΒΟΛΕΪ

Συνεχίζουν στην Προύσα Μαναβή, Τσοπούλου και Ιωαννίδης, Νιώπας

Με δύο νίκες και μία ήττα, Παναγιώτης Ιωαννίδης και Δημήτρης Νιώπας πήραν το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, ενώ οι Αλέξανδρος Κουρτίδης, Κώστας Μπατζιλής με δύο ήττες δεν θα συνεχίσουν στον επόμενο γύρο κατακτώντας την 13η θέση. Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας που είναι και επικεφαλής στο ταμπλό στην Τουρκία, δεν δυσκολεύτηκαν κόντρα στις Τουρκάλες Ασίκογλου,...

Με δύο νίκες και μία ήττα, Παναγιώτης Ιωαννίδης και Δημήτρης Νιώπας πήραν το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, ενώ οι Αλέξανδρος Κουρτίδης, Κώστας Μπατζιλής με δύο ήττες δεν θα συνεχίσουν στον επόμενο γύρο κατακτώντας την 13η θέση.

Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας που είναι και επικεφαλής στο ταμπλό στην Τουρκία, δεν δυσκολεύτηκαν κόντρα στις Τουρκάλες Ασίκογλου, Μπόρα και με 2-0 (21-09, 21-07) σετ, συνέχιζουν στην επόμενη φάση. Το Σάββατο 22/9 θα αντιμετωπίσουν τις Μισόνοβα, Ανγκέλοβα από την Βουλγαρία .

Ιωαννίδης και Νιώπας αν και ξεκίνησαν με ήττα, κατάφεραν να ανακάμψουν και μετά την νίκη με 2-1 (19-21, 21-12, 15-08) σετ επί των Τσίβγκιν, Οζάν από την Τουρκία, έχουν την ευκαιρία το Σάββατο να προκριθούν στα ημιτελικά. Αντίπαλοί τους οι Ρουμάνοι Λέλεα, Μπαντιτσεάνου το πρωι του Σαββάτου.