ΒΟΛΕΪ

Το δεύτερο βήμα για την πρόκριση ο ΠΑΟΚ στο βόλεϊ

Με στόχο την απλή νίκη για να προκριθεί στον δεύτερο προκριματικό γύρου του Champions League, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται απόψε (19:00) στην Πυλαία την Καζνιμπάρτσκικα στη ρεβάνς του 2-3 στο Καζακστάν. Έχοντας εξασφαλίσει σημαντικό προβάδισμα μετά τη νίκη του στο Καζακστάν με 3-2 σετ επί της Καζνιμπάρτσικα, ο Δικέφαλος απόψε (19:00, Cosmote Sports 7) στην Πυλαία...

Με στόχο την απλή νίκη για να προκριθεί στον δεύτερο προκριματικό γύρου του Champions League, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται απόψε (19:00) στην Πυλαία την Καζνιμπάρτσκικα στη ρεβάνς του 2-3 στο Καζακστάν.

Έχοντας εξασφαλίσει σημαντικό προβάδισμα μετά τη νίκη του στο Καζακστάν με 3-2 σετ επί της Καζνιμπάρτσικα, ο Δικέφαλος απόψε (19:00, Cosmote Sports 7) στην Πυλαία θέλει απλή νίκη για να οριστικοποιήσει τη συμμετοχή του στο δεύτερο προκριματικό γύρου του Champions League. Επιπλέον, ακόμα και στην περίπτωση που οι Καζάκοι επικρατήσουν με 3-2, ο ΠΑΟΚ θα έχει την ευκαιρία του «χρυσού» σετ (15 πόντων) προκειμένου να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Στην περίπτωση που η ομάδα του Σέρτζιου Στάνκου αποφύγει τις εκπλήξεις και προκριθεί στην επόμενη φάση, τότε θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού BSSK Κωνσταντινούπολης – Σασταμάλα (Φινλανδία) με τους Τούρκους να έχουν επικρατήσει στο πρώτο ματς με 3-2 και έτσι να είναι το απόλυτο φαβορί για την επόμενη φάση.

Αν τελικά ο ΠΑΟΚ δεν τα καταφέρει, τότε θα «υποβιβαστεί» στο CEV Cup και θα αντιμετωπίσει μία εκ των Μοντάνα (Βουλγαρία) – Κλάντνο (Τσεχία) στις 28/11 (εκτός) και 5/12 (εντός).