ΒΟΛΕΪ

Volley League: Προβάδισμα ο Φοίνικας Σύρου

O Φοίνικας Σύρου απέχει μια νίκη από τα ημιτελικά των πλέι οφ στη Volley League

Ο Φοίνικας Σύρου με πρωταγωνιστές τους Καϊσλασάλο και Εβάντρο, νίκησε 3-0 τον Παμβοχαϊκό και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά των πλέι οφ στη Volley League

Επόμενο ραντεβού των δύο ομάδων είναι το Σάββατο (6.4) στη Βόχα και ο Φοίνικας θέλει μία ακόμα νίκη για πρόκριση στα ημιτελικά.

Ο Παμβοχαϊκός είχε δύο καλές ευκαιρίες για να πάρει το σετ που θα τον έβαζε στον αγώνα αλλά δεν τα κατάφερε.

Η πρώτη ήταν στο 18-16 του σετ αλλά ο Φοίνικας με το σερβίς του Εβάντρο έκανε σερί 3-0 και προσπέρασε 19-18.

Στο 3ο σετ ο Παμβοχαϊκός πέρασε μπροστά 9-4 αλλά και πάλι οι συριανοί είχαν τις λύσεις σε άμυνα και επίθεση και πήραν το σετ 30-28 με επίθεση του Βουλκίδη και άσσο του Καϊσλασάλο.

*Οι πόντοι του Φοίνικα Σύρου προήλθαν από 10 άσσους, 39 επιθέσεις, 12 μπλοκ και 20 λάθη αντιπάλων και του Παμβοχαϊκού προήλθαν από 3 άσσους, 39 επιθέσεις, 4 μπλοκ και 28 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 26-24, 30-28) σε 82′

ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Παβλίσεβιτς): Φίλιο 5 (2/2 επ., 3 μπλοκ), Εβάντρο 18 (14/27 επ., 4 άσσοι, 62% υπ. – 25% άριστες), Λέσκοφ 5 (1 άσσος, 4 μπλοκ), Βουλκίδης 12 (5/9 επ., 3 άσσοι, 4 μπλοκ), Καϊσλασάλο 16 (13/21 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Παπαδόπουλος 4 (4/16 επ., 59% υπ. – 35% άριστες) / Βελούδης (λ, 60% υπ. – 33% άριστες), Μήλης 1 (1/1 επ.).

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 2 (2/4 επ.), Ολιβέιρα 16 (16/31 επ., 67% υπ. – 17% άριστες), Γκλάντστοουν 8 (4/8 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Τουρνάκης 2 (1/3 επ., 1 μπλοκ), Ροντρίγκο 12 (10/24 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 58% υπ. – 26% άριστες), Γουάλαφ 3 (3/8 επ.) / Παπαδημητρίου (λ, 68% υπ. – 32% άριστες), Συναδινός (λ), Μακρυγιάννης 1 (1/1 επ.), Δημητούλης, Κωτσάκης 2 (2/2 επ., 59% υπ. – 24% άριστες).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Volley League: Προβάδισμα ο Φοίνικας Σύρου», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.