SPORTIME LIVE

Κράσνονταρ – ΠΑΟΚ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ στη Ρωσία σήμερα (22:00) στο πρώτο ματς των play offs του Champions League. Στην Ρωσία ταξίδεψε ο ΠΑΟΚ προκειμένου να αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ στον πρώτο αγώνα των playoffs. Ο Δικέφαλος απέκλεισε τη Μπεσίκτας (3-1) και τη Μπενφίκα (2-1) και θέλει να κάνει το τελευταίο βήμα στον δρόμο προς το...

Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ στη Ρωσία σήμερα (22:00) στο πρώτο ματς των play offs του Champions League.

Στην Ρωσία ταξίδεψε ο ΠΑΟΚ προκειμένου να αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ στον πρώτο αγώνα των playoffs.

Ο Δικέφαλος απέκλεισε τη Μπεσίκτας (3-1) και τη Μπενφίκα (2-1) και θέλει να κάνει το τελευταίο βήμα στον δρόμο προς το Champions League.

Η ενδεκάδα του Δικεφάλου: Ζίβκοβιτς, Βαρέλα, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Κρέσπο, Γιαννούλης, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Πέλκας, Ζίβκοβιτς, Τζόλης.

Η ενδεκάδα της Κράσνονταρ: Σαβόνοβ, Ραμίρες, Κάιο, Σορόκιν, Πετρόβ, Καπέλα, Όλσον, Βιλένα, Κλάεσον, Βάντερσον, Μπεργκ.

Ο Δημήτρης Πέλκας έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 6ο λεπτό, αφού αστόχησε σε πέναλτι. Ότι δεν έκανε ο αρχηγός του ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, το κατάφερε στο 33′, όταν μετά από πάσα του Γιαννούλη έστειλε με εκπληκτικό τρόπο τη μπάλα στα δίχτυα.

Λίγα λεπτά αργότερα, ήρθε η απάντηση των Ρώσων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κλάεσον.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κράσνονταρ – ΠΑΟΚ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.