×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

All Star Game: Στον ίδιο πάγκο Πιτίνο και Μπλατ


    Sportime Team



Το All Star Game επιστρέφει για την 23η διοργάνωση του στην Θεσσαλονίκη και στο Αλεξάνδρειο το διήμερο 9 και 10 Φεβρουαρίου, ενώ σήμερα (31/1) έγιναν τα «αποκαλυπτήρια» της διοργάνωσης.

Γνωστές έγιναν οι συνθέσεις των ομάδων των GREEK STARS και των WORLD STARS, με τους καλύτερους Έλληνες και Ξένους αθλητές του Πρωταθλήματος όπως αυτοί επιλέχθηκαν από τους 14 προπονητές των ομάδων της Betshop Basket League και ψηφίστηκαν στην διαδικτυακή ψηφοφορία των φιλάθλων.

Παράλληλα, ανακοινώθηκαν οι παίκτες κάτω των 22 ετών οι οποίοι θα στελεχώσουν την ομάδα των RISING STARS που θα βρεθούν σε μια ξεχωριστή αναμέτρηση – συνάντηση του παρελθόντος και του μέλλοντος – αντιμέτωποι με τους ALL TIME STARS, την ομάδα των σπουδαιότερων Ελλήνων μπασκετμπολιστών των τελευταίων 20 ετών!

Αναλυτικά:

Greek Stars Team: Καλάθης (Παναθηναϊκός), Σπανούλης (Ολυμπιακός), Χρυσικόπουλος (ΠΑΟΚ), Μποχωρίδης (Άρης), Λαρεντζάκης (ΑΕΚ), Πρίντεζης (Ολυμπιακός), Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός), Παπανικολάου (Ολυμπιακός), Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός), Βασιλόπουλος (Περιστέρι), Μπόγρης (Ολυμπιακός), Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός).

Προπονητές: Λούκα Μπάνκι (ΑΕΚ), Αργύρης Πεδουλάκης (Περιστέρι)

World Stars: Γουίλιαμς-Γκος (Ολυμπιακός), Κιλπάτρικ (Παναθηναϊκός), Στρέλνιεκς (Ολυμπιακός), Γκος (ΠΑΟΚ), Θίοντορ (ΑΕΚ), Λε Ντέι (Ολυμπιακός), Τουπάν (Ολυμπιακός), Ματσιούλις (ΑΕΚ), Μπράουν (Προμηθέας), Μιλουτίνοφ (Ολυμπιακός), Αγκμπελέσε (Χολαργός)

Προπονητές: Μπλατ (Ολυμπιακός), Πιτίνο (Παναθηναϊκός)

Rising Stars: Χρηστίδης (Άρης), Μουράτος (Περιστέρι), Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ), Κόνιαρης (ΠΑΟΚ), Καμπερίδης (Πανιώνιος), Αγραβάνης (Περιστέρι), Μωραϊτης (ΑΕΚ), Βουλγαρόπουλος (Άρης), Φλιώνης (Άρης), Σκουλίδας (Χολαργός), Τσουμάνης (Ολυμπιακός), Λούντζης (Λαύριο)

Προπονητές: Γιώργος Καλαφατάκης, Λευτέρης Κακιούζης

All Time Stars: Χατζής, Κακιούζης, Δημήτρης Παπανικολάου, Φώτσης, Χαραλαμπίδης, Παπαμακάριος, Χατζηβρέττας, Καρατζουλίδης, Καλαϊτζης, Παπαγεωργίου, Γιαννούλης, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Ρετζιάς

Προπονητές: Βαγγέλης Αλεξανδρής, Γιώργος Μπουσβάρος

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

Όλυμπος: Χαλδαίος Γιάννης, Παπαδόπουλος Γιώργος, Βάσσης Δημήτρης, Σταμάτης Επαμεινώνδας, Τσαπανίδης Περικλής, Χαμάντι Ατνάν, Μαρτσάκης Χρήστος, Τσαουσίδης Γεώργιος, κωνσταντόπουλος Βασίλης, Δίτσης Σταύρος, Κεφαλάς Σπύρος, Διπιτούζης Άγγελος
Προπονητής: Καμουράν Οζντεμίρ

Κίσσαβος: Μακρής Γιώργος, Ράσσα Εριόντ, Γκοτζαράι Έλντον, Κοντογιάννης Παναγιώτης, Φιλίππου Παναγιώτης, Στυλιανάκης Μανώλης, Τσίλης Αναγνώστης, Τσιντάρης Νίκος, Παπαδόπουλος Γιάννης, Μιμίκος Αθανάσιος, Πλεξίδας Ευάγγελος, Μάμαλος Παύλος
Προπονήτρια: Καρυοαφυλλάκη Ευδοξία

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ)
Νταρνέλ Χάρις (Πανιώνιος)
Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ (Ρέθυμνο)
Ντέβιον Μπέρι (Πανιώνιος)
Στίβεν Γκρέι (Λαύριο)
Βαγγέλης Καράμπουλα (Ιωνικός Νικ.)
Νικητής Διαγωνισμού Τριπόντων RISING STARS

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ

Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός)
Οκτάβιους Έλις (Προμηθέας)
Τζαβόντε Χόκινς (Χολαργός)
Κρις Χόρτον (Κύμη)
Ντάνι Αγκμπελέσε (Χολαργός)
Ρονάλντας Ρουτκάουσκας (Ηρακλής)
Νικητής Διαγωνισμού Καρφωμάτων RISING STARS

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ RISING STARS

Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)
Νίκος Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ)
Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)
Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι)
Μιχάλης Λούντζης (Λαύριο)
Νικητής διαγωνισμού τριπόντων Μαθητών-Αθλητών Λυκείων και σωματείων Δ. Θεσσαλονίκης

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ RISING STARS

Γιώργος Καμπερίδης (Πανιώνιος)
Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι)
Νίκος Καμαριανός (Πανιώνιος)
Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός)
Στράτος Βουλγαρόπουλος (Άρης)