Ισόπαλο με 1-1 το φιλικό της Ξάνθης στη Δράμα

Ο Μίλαν Ράσταβατς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, σε μία από τις τελευταίες υποχρεώσεις της σεζόν

Η Ξάνθη έχει ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις, η Δόξα Δράμας έχει ουσιαστικά ρεπό και οι δύο ομάδες έδωσαν ένα φιλικό παιχνίδι στην έδρα της δεύτερης, όπου το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Μίλαν Ράσταβατς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους του ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του, ακόμη και στον Κίκε, ο οποίος επέστρεψε έπειτα από μεγάλο διάστημα. Το σκορ άνοιξε ο Γέντρισεκ στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 19’ έκανε το 1-0 υπέρ της ομάδας του.

Η Δόξα αντέδρασε και στο 56’ ισοφάρισε με τον Στεφάνοβιτς, ενώ είχε μερικές ευκαιρίες ακόμη στο υπόλοιπο του αγώνα, ώστε να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Κοτσάνης (Χασιώτης – Παστιάδης) της ΕΠΣ Δράμας και 4ος διαιτητής ο κ. Χορόζογλου.

Από την εξέδρα παρακολούθησε την αναμέτρηση ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Άρης Πιαλόγλου καθώς και οι ποδοσφαιριστές Λισγάρας και Ζίβκοβιτς που ήταν εκτός αποστολής.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Βασιλακάκης): Βούρας, Ριζογιάννης,, Όστοϊτς, Κουσκουνάς, Γουνδουλάκης, Σιώπης, Γκότοβος, Βιτλής, Μπαϊκαρά, Κάσες, Λίτσκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μένκα, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Ντατίδης, Μαρκόπουλος, Στεφάνοβιτς, Νατσιόπουλος, Αρναρέλλης, Βαλλιανός, Καπνίδης και Σταματόπουλος.

ΞΑΝΘΗ (Ράσταβατς): Γκαραβέλης (70′ Σταθάκης), Σβάρνας (40′ Ντε Λούκας), Μελιόπουλος, Τζουρίτσκοβιτς (53′ Ορφανίδης), Συλλά (55′ Χατζητερζόγλου), Γέντρισεκ (55′ Σαμπανίδης), Καμαρά (40′ Μεχία), Φασίδης, Κασάδο, Κίκε (40′ Σουλεϊμάν Οκάν), Λουσέρο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ισόπαλο με 1-1 το φιλικό της Ξάνθης στη Δράμα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.