SPORTMINUTE

Νίκησε η Στραμπούρ και περιμένει την ΑΕΚ

Θεωρητικά, ήταν μία πρόβα τζενεράλε. Η Μπουλαζάκ «ντύθηκε» ΑΕΚ και η Στρασμπούρ διαχειρίστηκε το ματς όπως αυτή ήθελε. Το τελικό αποτέλεσμα υπέρ της ομάδας του Βενσάν Κολέ (88-75) αποτέλεσε την 17η φετινή νίκη της στο γαλλικό πρωτάθλημα. Δεν ήρθε τόσο άνετα, όσο μαρτυρά η τελική διαφορά των 13 πόντων, αφού η Μπουλαζάκ έμεινε κοντά στο...

Θεωρητικά, ήταν μία πρόβα τζενεράλε. Η Μπουλαζάκ «ντύθηκε» ΑΕΚ και η Στρασμπούρ διαχειρίστηκε το ματς όπως αυτή ήθελε.

Το τελικό αποτέλεσμα υπέρ της ομάδας του Βενσάν Κολέ (88-75) αποτέλεσε την 17η φετινή νίκη της στο γαλλικό πρωτάθλημα. Δεν ήρθε τόσο άνετα, όσο μαρτυρά η τελική διαφορά των 13 πόντων, αφού η Μπουλαζάκ έμεινε κοντά στο σκορ. Πρώτος σκόρερ για τη γαλλική ομάδα ήταν ο Λίβαϊ Ράντολφ (17 πόντους) και τον ακολούθησαν οι Μίρο Μπιλάν (13π.) και Ντάριον Ατκινς (13π.).

«Μας πήρε αρκετή ώρα για να μπούμε στο παιχνίδι, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε την απόδοσή μας, κάτι που μας επέτρεψε να πάρουμε τη διαφορά», επεσήμανε σχετικά ο Ζερεμί  Λελούπ.

Ανάλογο ήταν και το νόημα των δηλώσεων του Κολέ: «Στο πρώτο ημίχρονο μας έλειψε η επιθετικότητα. Στο δεύτερο βελτιωθήκαμε στην άμυνα».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκησε η Στραμπούρ και περιμένει την ΑΕΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.