ΙΣΠΑΝΙΑ

Σεβίλλη – Οσασούνα 1-0: Νίκη με το…στανιό και πέναλτι! (vid)

Η Σεβίλλη κατάφερε, έστω και δύσκολα, να πάρει το τρίποντο κόντρα στην Οσασούνα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Οκάμπος.   Αγχωτική νίκη πέτυχε η γηπεδούχους Σεβίλλη, κόντρα στην απειλητική Οσασούνα, για την ένατη αγωνιστική της La Liga. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπαρτσελόνα: Τραυματίστηκε σοβαρά ο Φατί (pic) Ο Οκάμπος ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα...

Η Σεβίλλη κατάφερε, έστω και δύσκολα, να πάρει το τρίποντο κόντρα στην Οσασούνα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Οκάμπος.

Αγχωτική νίκη πέτυχε η γηπεδούχους Σεβίλλη, κόντρα στην απειλητική Οσασούνα, για την ένατη αγωνιστική της La Liga.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μπαρτσελόνα: Τραυματίστηκε σοβαρά ο Φατί (pic)

Ο Οκάμπος ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, από το σημείο του πέναλτι, στο 59ο λεπτό του αγώνα.

Μάλιστα, ο Αργεντινός επιθετικός χρειάστηκε να εκτελέσει δύο φορές το πέναλτι, καθώς αποφασίστηκε επανάληψη του χτυπήματος από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Παρασκευή 6/11

Έλτσε – Θέλτα 1-1 (4’ πεν. Τσάβες – 41’ Μίνα)

Σάββατο 7/11

Ουέσκα – Έιμπαρ 1-1 (67′ Μιρ – 38′ Μπούργος)
Μπαρτσελόνα – Μπέτις 5-2 (22′ Ντεμπελέ, 49′ Γκριεζμάν, 62′ πεν. 82′ Μέσι, 90′ Πέδρι – 45+2′ Σανάμπρια, 73′ Μορόν)

20 Βαγιαδολίδ 8 3 5 13

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σεβίλλη – Οσασούνα 1-0: Νίκη με το…στανιό και πέναλτι! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.